14 Jammer natuurlijk dat die ijsbaan alleen in de winter werd gebruikt, doch ook daarvoor had Hr. Wognum een voorstel: gebruik hem in de zomer voor het kloeten. Dat sloeg enorm aan en was een goede start voor onze kloetvereniging "Geestmeerambacht". Onze dorpsgenoten Kees Boon en Siem Wognum staken toen de koppen bij mekaar en besloten om hoe dan ook een start te maken met de oprichting van een kloetclub. Voorzitter werd Hr.A. Goudsblom, penningmeester/secretaris mevr. R. Bouma - de Wit. Dan haal je je wel wat op de hals, want je loopt dan tegen meer muren op dan een huis telt.Je hebt schuiten nodig (dus geld) en een plek om te varen,. En vergeet de voorschriften niet, waardoor je de medewerking van de lokale bestuurders moet zien te krijgen. De eerste leden waren toen: Jaap Olie (als hij een indiaan was geweest dan had hij wellicht de ere titel" Grote Kloet" gekregen), Niek Mooyjaap Groenveld, Jan Schotten, P. Dekker en A. Bergen. Er werd een reglement opgesteld dat er ongeveer als volgt uit zag: De lengte van de vaarwedstrijd is 200 m, nl. 100 m heen en 100 m terug. De boot heeft een inhoud van was nog niet bekend. De kloet heeft een lengte van 370 cm. De waterdiepte moet zijn Niet ingevuld maar is thans 70 cm. Er wordt met 2 boten tegelijk gevaren. Er zijn 3 tijdwaarnemers voor elke schuit en daarboven 1 scheidsrechter Er wordt 2 x per ronde gevaren., waarbij de boten wisselen. Er wordt gekeerd bij 100 m. Linksom of rechtsom. Er mag worden gevaren stilstaand dan wel lopend in de boot. Leeftijd en gewicht spelen geen rol. Als er 16 leden over zijn dan varen deze om het snelst en vallen er 8 af en die loten om de boten. De resterende 8 deelnemers vormen dan 4 paren die 2 x varen waarna alleen de 4 snelste overblijven en zo verder tot tenslotte de winnaar overblijft, die natuurlijk blij is dat hij eindelijk moegestreden mag rusten. Publiek genoeg.en Koos Alberts zingt.

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 16