167 De vaste zwemploeg. Zoveel jeugd dat moet toch kunnen. Hij heeft toen om te oefenen diverse verenigingen uitgenodigd, met veel succes. Weten jullie het nog? Uiteindelijk werd in 1972 zwem- en polo club S.P'72 opgericht. Het werd een grote vereniging met veel bekenden namen o.a. Esther Uijttenboog- aard, Kitty Reurslag, Anke Brandsma, Marco en Wilfred Blom, Bert Volkers, Bernadien en Jacqueline Nieuwland, Karin Veenstra, Ingrid Bal,Theo, San dra, en Carina Bakker, Manon Helsdingen, Martin Kooy,Albert Kooy, zomaar een paar namen. Jan en Kees en hun jongere broer Peter werden waterpo lo lid. In het begin werd er steeds dik verloren maar van lieverlee ging het beter. In de zomer werd er getraind in "de Beverlater werd er 's winters getraind in "de ReuringEen dames en heren poloteam is er geweest. Na een paar jaar is er een idee ontstaan om een busje aan te schaffen voor het vervoer van leden naar wedstrijden. De wens werd bij Jan en Kees neer gelegd. Die hebben toen bij een sloperij twee busjes op de kop weten te tikken. Daar hebben ze in hun vrije tijd één busje van gemaakt. De fa den Hartigh heeft het opschrift er op gespoten. Th.Bakker bracht daarna de kinderen naar "de Reuring". Naar polo wedstrijden, vertrek vanaf Garage Strijbis, werd ook het busje gebruikt. Er moest voorzichtig mee worden gereden want het was een "oudje".Verenigingen uit de buurt waren jaloers op de bus. Het onderhoud deden Kees en Jan Strijbis. Jan en Kees hebben meegedaan aan een zwem nachtmarathon. Die werd georganiseerd door S.P.'72. Dat was ook voor het dorp iets nieuws.Veel mensen kwamen kijken en zo met elkaar was dat erg gezellig. Maar ook die tijd ging voorbij en de zwemclub is opgeheven in 2004.

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 169