165 Zulke sterke en stoere knapen kon den ze wel gebruiken. Na wat proef- avonden en cursussen werden ze of ficieel beëdigd als brandweerman. In de loop van de tijd is er veel veran derd wat betreft de alarmering van de brandweerlieden. Ging het eerst via de telefoon, in het jaar 1978 werd het een oproep via een ontvanger. Deze piepers droegen de leden steeds bij zich en in de nacht naast het bed in de batterij oplader. De alarmering liep via een mobiele zender. Deze speciale zender werd in huize Strijbis geplaatst, de antenne werd op het dak gezet van de gara ge. Als er een brandmelding binnen kwam werden de brandweermannen door Jan, Kees of Jack Laan opgeroe pen. Brandmeldingen waren er na tuurlijk ook 's nachts. Vader en moe der Strijbis zullen wat gemopperd hebben als de brandtelefoon ging en zij weer wakker werden Jan is 26 jaar en Kees 29 jaar bij de brandweer geweest. Eerst in het dorp zelf en later in Langedijk. Het onderhoud van de brandweerauto's van Sint- Pancras werd door de jongens gedaan. De brandweertijd hebben ze altijd erg interessant en leuk gevonden. Geen moment spijt van gehad. Ze heb ben op deze manier een bijdrage kunnen leveren aan de veiligheid van het dorp.Waar ze wel trots op zijn.. Branden die ze hebben meegemaakt waren het huis van de gebr. Keizer aan de Benedenweg [9 maart 1977] de boerderij die er naast stond bleef met veel moeite gespaard. Het gebouw van de ijsbaan aan de Vinkenlaan; de schuur van aannemer Mart Boersen aan het Noord Einde; de autospuiterij van Klaas den Hartigh aan de Bovenweg.Wat een heel grote indruk heeft achtergelaten was de brand in de schuur achter de fam. Hartman aan de Twuijverweg. Daar is toen een jonge vrouw om het leven gekomen, iets wat je als brandweerman nooit vergeet. Ook bij warme bakker Dirk Verkuil moest er worden geblust. Deze brand heeft er toe geleid dat er een heel nieuw pand moest worden gebouwd. fan.

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 167