26. GEDICHTEN OF RIJMPJES. Voor de rubriek gedichten of rijmpjes hebben Mw. L. Jonker-Möls en haar broer Mart voor de Klin een paar liederen uit hun geheugen opgehaald waarvoor wij hen dankbaar zijn. De tekst staat niet op muziek, maar zij willen het graag voorzingen voor u .Het eerste lied werd gezongen door de beide lagere(basis)-scholen uit Sint-Pancras voor het huis van de Burgemeester, waar thans de familie Kroonenburg nog woont. Gezamenlijk werd er gerepeteerd in het gymnastieklokaal van de christelijke school. De tekst luid als volgt. Burgemeester tot uw eer, Zingen wij dit welkomstlied, Het is de toekomst van het dorp Die u deze hulde biedt. Alle vlaggen hangen uit, Ieder weet wat dat beduidt, Ieder drukt zijn vreugde uit, Nieuwe lente nieuw geluid. Het tweede lied werd gezongen met Sint-Katrijn' als de burgemeester met de wedhouders en enkele raadsleden met hun bakkersmand met taaipoppen ,die zij uitdeelden aan de leerlingen van de lagere(basis)-school. Deze tekst ging als volgt, Het is weer feest vandaag, dat kun je wel bemerken. De kinderen leren traag, en willen haast niet werken. Wat is er aan de hand, wat doet die grote mand. .Wat doen die hoge heren, in hun Paasbeste kleren. O heren gaat toch rond, stop onze grote mond. Geef ons een taaie vrijer, dan zien we weer wat blijer. Het is nu Sint-Katrijn, vandaar dit groot festijn. 't Is jammer dat geen sterveling weet, wie deez Katrein mag wezen, "t Is jammer dat geen sterveling weet, wie deez Katrijn mag wezen. 151

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 153