143 Dat zelfde geldt eigenlijk ook voor de harmonie, op een concours in Mei 1984 in de Vest te Alkmaar. Als nog jonge harmonie met erg veel jeugd in het orkest behaalde ze een eerste prijs in de afdeling uitmuntendheid met zoveel punten dat de harmonie promoveerde naar de ere-afdeling. Een woord van waardering aan het adres van dirigent Theo Bruijstens is hier zeker op zijn plaats.want het is voornamelijk aan hem te danken dat Irene van een dorpsfanfare is uitgegroeid tot wat het nu is: Een harmonieorkest van klasse. En zo komt dan een bloeiend Irene aan in 1985. Het jaar van het 40 jarig jubileum. Dat moet een groot feest worden niet alleen voor de le den maar voor heel Sint Pancras. Allereerst wordt er in maart in de Gerefor meerde Kerk een koffie met concert gegeven m.m.v. het koor Cantate Deo. Daarna was er op 11 mei een open podium avond waar werd gemusiceerd door allerlei groepen, waar ook leden van Irene in meespeelden. Er waren o.a. een klarinetkwartet, een jazzorkest, een jeugdkoor, een slagwerkgroep, en de nieuwe drumband. Het was een avond vol prettige verrassingen. Voor het 40 jarig jubileumconcert op 11 Oktober is het Toonkunstkoor uit Alkmaar o.l.v.Vera Groot graag bereid medewerking te verlenen, alsmede organist Jaap Kroonenburg. De feestavond op 12 oktober was zeer geslaagd met veel sketches en paro dieën op het orkest maar vooral op de dirigent met zijn aparte uitspraken, zoals: Je moet meer brinta eten daar wordt je sterk van en "overstnieuw", als we iets fout speelden, of doe aan ieder oor een knijper, verbindt die twee met een elastiekje ,dan gaan je oren naar voren staan en vang je meer geluid op. Of op het puntje van je stoel gaan zitten, voor uiterste concentratie. In 1986 deden voor de tweede keer mee aan het negende Niedorpfestival en we wonnen voor de tweede keer de Rom Kinderman wisselbeker dat was heel be langrijk, want als we hem volgend jaar weer zouden winnen mochten we hem houden. En inderdaad in 1987 wonnen we weer en kwam de beker definitief in ons bezit. In 1987 werden ook de eerste schuld bekentenissen, die we in 1978 hadden uitgegeven als renteloze lening, voor het eerst uitgeloot. We hadden dat indertijd gedaan om aan geld te komen voor nieu- doe aan elk van ie oren we instrumenten. een wasknijper

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 145