VIJF EN TWINTIG GULDEN (f25,00) 140 Hetgeen een grote verrassing voor hem en zijn vrouw was. En 's avonds bood Irene hem een feest aan in het dorpshuis Óók was 1978 het jaar van de rente loze leenbrieven a f 25, waarvan er in Sint Pancras zo'n 400 werden afgenomen.. Dit in verband met de aanschaf van veel nieuwe in strumenten. Men wilde van fanfare over gaan naar harmonie omdat veel jonge men sen een klarinet wilden bespelen en dan niet bij Irene terechtkonden. Waarschijnlijk zou het ledental dan ook toenemen. Verder deden we nog mee aan een rommelmarkt t.b.v. een podium en verlichting voor het dorpshuis en werden er voor de eigen kas kaarsen en kalenders verkocht en meegedaan aan de Grote clubactie. Van de Rabobank en het Kossen-Leijenfonds heeft Irene ook regelmatig gelde lijke steun ontvangen. Op 10 maart 1979 heeft de fanfare meegedaan aan een muziekfestival in Haarlem.Het was een mooie avond. In de gymzaal aan de Vinkenlaan organiseerde Irene samen met de SOAM een play-in voor leerlingen uit de omgeving. Er waren 80 jonge muzikanten en het geheel stond onder leiding van Jan van Ossenbrugge voorheen dirigent van de Koninklijke Militaire Kapel. Vanaf 10 uur 's morgens werd er hard gestudeerd en 's middags om 4 uur konden ouders en belangstel lenden genieten van een prachtig concert. Op 31 mei 1980 is de fanfare voor de laatste keer op concours geweest. Dat was in Heemstede en ook toen weer een eerste prijs. Bovendien had den we het hoogste aantal punten van de dag. Zodoende mocht de nog verse voorzitter Leen van Dalen 2 bekers in ontvangst nemen. Een maand tevoren had Harry Olie namelijk zijn functie neergelegd, omdat hij in Dor drecht was gaan werken. In september heeft de boerenkapel meegewerkt aan de 7 kilometerlange zuurkool maaltijd in de Langedijk. Voor de muzi kanten geen zuurkool, maar wel voldoende bier. MUZIEKVERENIGING „IRENE" SINT-PANCRAS Het bestuur van Muziekvereniging „Irene" te Sint-Pancras verklaart hiermede schuldig te zijn een bedrag van: wegens renteloos ter leen ontvangen gelden ten bate van de in 1978 aangeschafte nieuwe muzie j instrumenten. Jaarlijks, te beginnen in 1982, zullen in de maand juni zoveel mogelijk schuldbekentenissen worc uitgeloot, die dan kunnen worden terug ontvangen. De uitgelote nummers zullen in een plaatselijk worden afgedrukt. Namens het bestuur, Sint-Pancras, mei 1979 Schuldbekentenis nr. 064

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 142