139 Hierdoor steeg het muzikale niveau, want de leerlingen werden pas toege laten als ze diploma A op zak hadden. De vereniging kreeg in 1975 een echt embleem: een paardenhoofd en een tuba. Het paarden hoofd verwijst naar het wapen van Sint-Pancras en het instrument naar onze muziekvereniging. Nu kunnen we ook ons eigen briefpapier laten drukken, dat geeft cachet aan de zaak. In 1976 werd er een Boerenkapel opgericht,"de Kloeters", dit min of meer op verzoek van de carnavalsvereniging "de Roetetoeters". De ka pel heeft van '76 tot '80 de carnavalsavonden in café Rust-Wat opgeluisterd. Ook in Oudorp heeft Irene diverse keren aan het carnaval mee gewerkt, zowel de Kloeters als de fanfare en de drumband. Zo heeft de boerenkapel nogal wat geld in het laatje gebracht. Maar in 1980 tijdens de nazomerfeesten werd besloten om er mee te stoppen Op 19 mei 1977 is de fanfare op concours geweest in Zoetermeer en daar behaalde ze met 291 punten een eerste prijs en promoveerde naar de Ere- afdeling, dat is de één na hoogste afdeling die men kan bereiken.Ter gele genheid van dit succes bood oud-voorzitter en erelid H. Kuiper de vereni ging een mars aan, "The march of the Heralds". In dat zelfde jaar trad Toon Dudink af als drumbandinstructeur en kwam voor hem in de plaats Luud Wouters. Er werd ook begonnen met de bouw van het dorpshuis dat in 1978 in gebruik werd genomen. Irene werd gevraagd haar muzikale medewerking te verlenen bij de officiële opening. Op 16 december werd het 25 jarig jubileum van di rigent Bruistens gevierd. Het begon 's Morgens met een serenade voor zijn huis in Alkmaar. Eindelijk, een eigen embleem. Wel wat krap. maar de lol is er niet minder om De boerenkaDel de Kloeters.

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 141