138 In september 1970 bestond de vereniging 25 jaar en dat moest gevierd worden. Op 21 november gaf muziekvereniging Irene een féestconcert. Na de opening door voorzitter Kuiper kreeg burgemeester Kroonenburg het woord. Hij feliciteerde Irene met haar jubileum en reikte speldjes uit aan de leden die al 25 jaar lid waren: te weten: Dhr H.Kuiper, dhr A.Hopman, mevr, JJ.Hopman-Treels, dhr.S.Glas, en dhr H.Schuur. Ook dirigent Th.Bruistens en dhr C.J.Kroonenburg kregen als blijk van waardering een speldje. De vereniging zelf kreeg o.a f1000.van het gemeentebestuur.f 750, - van het C.Kossen hulpfonds, van de midden stand ook f 1000. -, en f 1687,55 van de burgerij. Daarna begon het concert afgewisseld met cabaret en een optreden van de drumband. In 1971 weer op concours en wel op 12 juni in Hoogwoud. En bij het 25 jarig jubileum van de burgemeester op 1 mei 1972 was Irene uiteraard ook weer present, 's Morgens werd een aubade gebracht met me dewerking van de schoolkinderen en 's middags was er een optocht door het dorp met na afloop een traktatie voor allemaal bij Kuilman. Op 2 februari 1973 krijgt Irene een nieuwe jonge frisse voorzitter Harry Olie, het oude bestuur was een beetje ingedut, en hij wilde er nieuw elan inblazen. De fanfare was inmiddels geslonken tot 20 personen, dus moest er actie ondernomen worden om nieuwe leden te werven, ook voerde hij de bestuursvergaderingen op naar één keer per maand. Op de ledenvergadering van 14 februari 1975 treedt penningmeester Henk Schuur af als bestuurslid. Hij heeft die functie 20 jaar vervuld. Als zijn opvolger wordt benoemd Leen van Dalen. Ook worden de heer en mevrouw Hopman op deze vergadering voorgedragen als Erelid. In dit jaar heeft onze dorpsgenoot Gerard Kamper de hele Tour de France uitgere den, waarvoor hij werd gehuldigd met een rondgang door het dorp en de muziekvereniging voorop. Op 13 november was er een vergadering in de Instuif om te komen tot de bouw van een dorpshuis. Dit op initiatief van de welzijnscommissie. Een belangrijk onderdeel wat betreft onze vereniging was het opstellen van Statuten en het wijzigen van het H.H.reglement. Dit moest allemaal gebeuren omdat de vereniging groter werd.Tevens kreeg men Koninklijke goedkeuring waardoor de vereniging een rechtspersoon werd. Doordat Irene zich had aangesloten bij deAlgemene Nederlandse Unie van Muziekverenigingen(ANUM) konden de leerlingen voortaan les krijgen via de SOAM(stichting opleidingsinstituut voor amateur musici) in Noord-Hol land. Zij krijgen nu les van bevoegde leraren. De SOAM werkt alleen op plaatsen waar geen muziekschool is en wordt gesubsidieerd door de eigen gemeente. De leerlingen worden opgeleid voor erkende diploma's.

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 140