137 Eerst nog een concours in Breukelen en daarna was het tijd om de aardappels te rooien. Dat zou met een machine gebeuren, maar het ding zakte al direct in de prut en moest het rooi en met de hand gebeuren. Uiteindelijk bracht de aard appelactie f 1700, 00 op. Verder heeft men toen voor dhr C.Duif nog 12 snees kool van het land gehaald wat ook nog zo'n f1200,00 opbracht. Een fantastisch resultaat, maar het was de leden wel in de benen gezakt. In 1956 kon Irene niet naar een concours en er werd besloten om een optreden te verzorgen in een sanatorium in Harderwijk, waar ook een paar Pancrassers werden verpleegd Daar gebeurde het dat Gert Leegwater op bes-bas en Jannie Hopman op es-bas eikaars partijen zaten te spelen zonder iets in de gaten te hebben. En de dirigent maar gebaren..Toen braken er er enkele jaren aan waarin wei nig schokkends gebeurde, behalve dan dat Elly van de Streek secretaresse werd, dat in 1960 onze voorzitter Kuiper het donateurconcert opende met de kort maar krachtige zin:"Hiermee verklaar ik het zootje voor geopend". Nog diezelfde avond, na iedereen te hebben bedankt viel hij in het souf fleurshok waaraan hij een paar ribben kneusde. Op 26 januari 1963 bracht Irene onder zeer winterse omstandigheden een serenade aan dokter Destree ter gelegenheid van zijn afscheid, de secreta resse met haar rechterarm in het gips speelde ook mee. Dan op 29 april 1966 wordt een mijlpaal bereikt! In tegenwoordigheid van velen worden de uniformen officieel aan Irene overgedragen.Wat zullen er velen van trots naast hun schoenen hebben ge lopen. En vanaf dat moment liep er dus een ECHT muziekkorps op straat. Op 31 januari 1969 heeft Irene actief meegewerkt aan de antiannexatie optocht door den Haag. Van dat gebeuren was 's avonds nog een glimp te zien op de T. V. In maart van dat jaar ging de drumband naar een concours in Hillegom en daar zij niet konden achterblijven bij de fanfare; kwamen zij ook naar huis met een eerste prijs. De drumband stond toen onder leiding van Toon Dudink. In 1990 met als gast o.a. burgemeester Bulte en dirigent Bruijstens Sr.

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 139