13 6 En pech bleef Irene achtervolgen want in oktober werd de heer Peetoom ziek en moest geopereerd worden, dus zou hij enkele maanden afwezig zijn. Gelukkig vond het bestuur o.l.v Henk Kuiper, die nog maar net voor zitter was, al snel een tijdelijke vervanger. Dat was de heer Theo Bruistens uit Alkmaar.Bij de meeste viel de jonge dirigent erg in de smaak, zijn aan pak en enthousiasme deed de mensen goed en dat was direct aan de pres taties te merken.Toen dan ook op de jaarlijkse ledenvergadering in Maart 1954 een keus moest worden gemaakt tussen Peetoom en Bruistens koos de overgrote meerderheid voor de laatste en werd Bruistens benoemd tot de vaste dirigent van Irene. De leden gingen weer met plezier naar de re petities en het muzikale peil steeg. In 1954 werden voor de tamboers 8 marstrom- men gekocht voor fl 00,- - per stuk. Maar er was nog veel meer nodig en er was geen geld. Toen kwam er iemand op het idee om aardappelen te verbouwen voor Irene. Dat werd afgesproken, maar la ter zou voorzitter Kuiper zeggen: "Doe zoiets nooit meer, want de vereniging gaat er aan kapot". Op 16 april 1955 gaan alle man schappen met twee metort jes(motorschuitjes) naar de van Dirk Leijen gehuurde akker om aardappelen te poten en een week later nog eens. Dan volgt er een drukke tijd voor de leden, want regelmatig moeten er mensen naar de akker, altijd dezelfden, om te wieden, kunstmest te strooien etc. etc. Bovendien hadden we ook nog een agria- ploeg, die bestond uit 6 mannen te weten van links naar rechts: Henk Kui per, Kees de Wit, Ruw Spijker, Herman Post, Gert Leegwater en Simon Glas om de aardappels aan te aarden. De serenade voor dokter Destree bij zijn afscheid in 1963 De Agria-ploegen

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 138