een concours. En in 1949 ging Irene dan ook naar een concours in 's Graveland waar Optocht met voorop onze eigen agent Jan Corhee. ze een eerste prijs behaalde. Daarnaast waren er de normale activiteiten zoals optochten en serenades. In die tijd moesten er ook heel wat serenades worden gebracht aan de jongens die terug keerden uit Indien.Wat ook in 1950 nog vaak gebeurde. In dat jaar is de vereniging weer op concours geweest,toen in Balk [Friesland] waar ze een tweede prijs behaalde. Men maakte er toen wel een dagje uit van. Verder werd er in dat jaar een grote trom aangeschaft. Die trom heeft de vereniging nog steeds, al wordt hij niet vaak meer gebruikt. Op diverse foto's is hij nog te zien. Voor de tamboers was een deskundig instructeur aangetrokken n.1 Jaap Kansen uit Broek op Langedijk. In 1950 gaf Irene ook een geslaagde uitvoering voor haar donateurs en op 4 mei heeft men bij het Monument een gepast nummertje geblazen. In 1951 is Irene maar liefst twee maal op concours geweest n.1 op Hemelvaartsdag in Broek op Langedijk en later in het jaar in Meteren [Gld] Beide keren sleepte ze een eerste prijs in de wacht. Maar dan komt er weer de klad in. Peetoom is niet meer zo tevreden en in 1952 was het onmogelijk om op concours te gaan. Pas in 1953 waren we weer zover en kwamen uit Meiert Hopman met Schoonhoven terug met een tweede prijs. e ^rote trom zijn leiding werden de touwtjes strakker aangehaald en ging het snel beter met de fanfare. Het ging zo goed dat er serieus over gedacht werd deel te nemen aan 1 AS

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 137