130 En daar Aldert Hopman een functie in het kerkbestuur had aangenomen en het daarmee erg druk had werd Jaap Groen tot nieuwe voorzitter gekozen In Maart kreeg de vereniging een huishoudelijk reglement, het was keurig gedrukt maar de prijs viel wat tegen. Dan breekt een moeilijke tijd aan. Diverse leden bedanken en de dirigent klaagt over het slechte studeren en de vele absenties. Het bestuur besluit om streng te gaan letten op de volgende punten: niet roken en niet praten tijdens de repetitie; niet verzuimen en op tijd aanwezig zijn. Dit had blijkbaar een goed gevolg, want op 28 februari en op 7 maart 1947 gaf Irene haar eerste donateurconcerten in de zaal van Bouwstra. De zaal was helemaal vol ondanks de barre kou en de slechte weg. De burgemeester opende de avond als zijnde de beschermheer van Irene en prees de heer Verburgt, dat hij het na zo n korte tijd al aandurfde een concert te geven met behoorlijk moeilijke nummers, zoals Belle Bergère van Pr Fran^ois en Nonnenkoor (uit Casanova) van Straus (in een bewerking van Verburgt) met solo's. Ook werd op die avond voor het eerst de Pancras- mars ten gehore gebracht. De componist was de heer Verburgt en de tekst was gemaakt door de heer Piet de Kraker zo n beetje onze Eerste PR man die het lied ook zong. Het ging als volgt: Pancras Mars. Wij brengen U de Pancras mars Met volle vreugde en jolijt' Van elke zorg en kommer wars En alle narigheid ten spijt Nu zingen wij met ons muziek Ons eigen zelf gemaakte lied Voor 't oor van kunstlievend publiek Wij brengen U heel blij van zin Een mars, die spreekt van ons begin; De bakermat is 't stukje grond Waar deze' mélodie wording vond. Muziek en zang is ons parool Al is Irene nog zo klein Vindt u de Pancras mars niet fijn? Op de eerste ledenvergadering had Piet de Kraker een jaaroverzicht op rijm gemaakt en dat wil ik u niet onthouden.

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 132