Burgemeester eert oudste inwoner Langedijk ook bij die het nooit zouden leren.Toch was het eerste optreden, na een serenade bij de (zieke) secretaris, al op 22 juni 1946 ter gelegenheid van de opening van het sportterrein. En op Koninginnedag 31 augustus 1946 ging Irene voor het eerst marcherend door het dorp. In het begin van 1946 werd de heer Verburg benoemd tot dirigent. Intussen had men al wat oude instrumenten gekocht en een aantal van andere verenigingen geleend.Uiteraard vielen er in het begin heel wat mensen af o.a omdat er nog niet voor iedereen een instrument was. Er waren er uiteraard Op 31 december 1946 nam J.Kroonenburg afscheid als burgemeester. Vanzelfsprekend was Irene ook van de partij. De burgemeester was namelijk Beschermheer van Irene en werd benoemd tot Erelid. Zijn zoon C.J Kroonenburg die hem in dat ambt opvolgde werd toen de nieuwe Beschermheer. In januari 1947 werd de eerste jaarlijkse ledenvergadering gehouden en toen reeds had de secretaris moeite met de geschiedenis omdat lang niet alles was opgeschreven. ZUÏD-SCHARWOUDE - Dat maak je niet iedere dag mee, zo'n L04e verjaardag. Burgemeester M. van Kampen van Langedijk bracht maandagochtend 1L april een be zoek aan de heer R de Kraker. De oudste bewoner van Langedijk be reikte op die dag de respectabele leeftijd van 104 jaar en is daarmee tevens een van de oudste mannen van Nederland. Piel de Kraker woont al weer bij na ne gentien jaar in verzorgingshuis Builen Zorg tc Zuid-Scharwoude, sinds hij op 19 december 1986 van uit Sint Pancras hierheen verhuisde. De heer De Kraker geniet zowel licha melijk en geestelijk nog van een goe de gezondheid. tol zijn honderdste levensjaar reed hij nog motor. Tegenwoordig is de mobiliteit wat minder, een rollator biedt nu hulp bij hel lopen. De oudsie bewoner van Builen Zorg is een heel sociaal mens, immer opgewekt, al is hij de laatste lijd wel wat doof. Puzzelen en TV kij ken zijn liefhebberijen van de jarige. Wethouder Petrus de Kraker werd op 11 april 1901 geboren in Zeeuws Vlaanderen, in Terneuzen. Beginjaren Jet tig ver huisde hij naar Noord-Holland en eind jaren veertig werd Sint Pancras zijn woonplaats. Zijn werkend be staan vond dc heer de Kraker in de land- en tuinbouw. Hij heelt daar naast andere functies uitgevoerd. Zo was hij ondermeer wethouder van Sint Pancras in de lijd van burge meester Kronenburg- In de jaren 1940-1945 was De Kraker actief in het ondergronds verzet. Piel de Kraker bracht zijn verjaardagsfeest door in gezelschap van familie in Buiten Zorg. De burgemeester over handigde hem aldaar een planten bakje als verjaardagscadeau. De immer opgewekte hm Piel de Krukt-1 (nxhtsj hre( g opijn 10de verjaardag bezoek van burgemeester M van Kampen (midden) (JötoRodi Media/HT) Piet de Kraker in 2005 in Buitenzorg werd gefeliciteerd door waarn, burg. mevr, van Kampen 120

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 131