119 Dit was dus 1949-en deze bazar bracht geweldig op f. 1691-50 het bedrag -voor toen wel een top f,1500-voor de kerkvoogdij en daarmee waren ze heel blij De jaren gaan verder Predikanten komen en gaan Maar de vrouwenvereniging blijft bestaan. De vijftiger jaren een moeilijke tijd Toch wordt er trouw gehandwerkt en gebreid Mevr. den Hartigh Schuur en Mevr, Visser Bak nemen de leiding En Mevr. de Wit-Koedijk de verslagen met veel toewijding Maar dan komt er een nieuwe predikant Die gaat aan het werk met sterke hand Nieuwe plannen-een nieuwe pastorie En ook een nieuwe Rank-een-twee-drie Mevr, neemt de leiding van de vrouwenvereniging ter hand En dan komt er verandering in het leden bestand. Jonge vrouwen worden enthousiast En komen op de vereniging eerst als gast Maar spoedig worden ze ook lid Zodat er Woensdagsavonds een heel kringetje zit De tijd dat de Rank wordt gebouwd Raken we met andere lokaties vertrouwd In de kerk en het Witte Kruisgebouw komen we bij elkaar En drie dagen bazar houden we dat jaar Nu verplaatsen we ons in gedachten naar een bestuursvergadering uit die tijd Die zoals u begrijpt door mevrouw van Doorn word geleid Ten huize van mevr, Schuit zien wij de dames zitten En heus ze zitten lang niet te pitten Mevr. Balder hoeveel leden hebben wij nu? Ik denk wel 40 mevr, en dat komt door u En mevr. Schuit wat hebben we op de bonnen gekregen? Geweldig mevr, ik ben er mee verlegen. Mijn keuken staat vol met Persilkeukendoeken En ook van Nelle Piggelmeeboeken Kop en schotels van D.E. O, mevrouw wat moeten wij er mee! Nou die vinden heus hun weg we zijn ze zo kwijt wat ik je zeg Mevr, Schuit ik stel voor, u wordt penningmeesteresse

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 121