En ja hoor, daar gingen ze met de centjes naar opoe Buut zoals ze haar altijd noemden. Een cent verkopen heette dat vroeger. Mijn oma was toen net niet thuis toen ze die centjes er uit haalden. Ze kochten dus snoep bij opoe Buut, maar die had mijn moeder een groot blik van Van Nelle beloofd. Dus die zei toen tegen de kinderen: "kinderen, jullie kunnen meteen wel even dat blik meenemen voor je moeder". Maar dat was natuurlijk helemaal niet de bedoeling en wilden ze dat niet doen want anders kwam uit dat ze het geld gepikt hadden uit de spaarpot voor de Missiebus. Ze kwamen er echter niet onderuit en onderweg zeiden ze tegen elkaar:"zullen we dat blik in het water trappen". Maar dan kwam ook alles uit. Dan maar op schuilen in de schuur en dat deden ze.Totdat moeder zelf weer boodschappen ging doen bij opoe Buut. Deze vroeg: "en was het goed het blik?. Oma heel verwonderd: "Blik? Ik weet niks van een blik." En toen kwam het natuurlijk uit. Stoute kindertjes he die Dekkertjes. Tante Lena -een zus van mijn moeder- heeft ook nog in Sint Paneras gewerkt, in Het Ha ventje. Daar woonde toen geloof ik een fa milie Kloosterboer. Wel toevallig, mijn moe der bij de familie Vos en die vrouw heette geloof ik Visser. Jan Meijering was later onze kruidenier bij de spoorbomen en er werd daar ook wel eens een chocolaatje gepikt door een van mijn broertjes wanneer hij boodschappen moest doen. Jan had het natuurlijk heel goed in de gaten maar zo n jochie had daar na tuurlijk geen erg in.Toen ik trouwde en met mijn man in Alkmaar ging wonen werd Jan Meijering onze kruidenier; bakker Beerse onze bakker; Arie Commandeur -de broer van Huib- onze groenteboer. Toen kwam al les nog gewoon aan de deur en nu moet je alles bij de supermarkt halen. Arie van der Veer -de eerste vrachtrijder met paard en wagen, zoals ver meld in een vorige Klin- was een oom van mijn man, een broer van mijn man z'n moeder. Broertje Jaap met moeder (Riet) met haar zus en buurvrouw Schot. 112

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 114