Gelukkig waren we -toen moeder ons riep om te komen eten- heel ge hoorzaam en kwamen direct. Mijn poppenwagen had ik laten staan en die was dus plat en de spitskolen rolden achter ons aan tot aan de buitendeur. En o, wat was onze vader kwaad toen hij thuis kwam.Want de heer Kersten had de oplegger niet goed neergezet. Dus de woede van mijn vader was heel terecht geweest. En spitskool heb ik nooit meer gegeten! Wij moesten boodschappen halen. Shag bij Anton Wit, de gloeilampen bij Arie Zeeman (altijd "s avonds) en wan neer je op je snufferd was gevallen met de fiets en de lampen waren stuk, dan kon je er nog een keer heen. Of je je eigen nou bezeerd had of niet. Jaap -mijn broer- moest pie pers halen bij Siemen Dek ker en bij de spoorbomen ja hoor: daar ging de kist van de fiets af en lag alles op straat. Nou, daar ben je lekker mee. Je kan alles zelf oprapen en vader zat gewoon thuis. Leuk he, als je nog maar 13 bent. Bij Piet Keizer de kruidenier moest ik ook altijd boodschappen doen.Toen werd er nog losse jam en stroop verkocht. Uit een blik werd dat dan met een schep in je strooppot gedaan. Bijna alles werd toen los verkocht.: sui ker, zout erwten en bonen Het is nu ondenkbaar dat toen alles zo ging. Het was wel gezellig: lege papieren puntzakken aan een touw boven de toon bank en een grote weegschaal. Prachtig vond ik dat altijd. Huib Commandeur was een vriend van mijn ome Jaap Dekker. Huib kwam ook bij mijn vader en moeder boodschappen brengen in een grote mand en daar een doek overheen en hij stopte er altijd een rol "Kleine" drop in. En dan zei ik tegen hem: "Huib, die zal ik wel bewaren" Ik wist toch wel dat die voor mij was. Voordat Huib Commandeur er woonde werd het be woond door Jan Molenaar. Nog iets over mijn moeders jeugd. Moeder en haar broertje en zusje had den de Missiebus (spaarpot) op z'n kop gezet en met een mes er centjes uit laten glijden. 111 Drie gratiën: de zussen Lena, Riet en Tine dekker.

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 113