Er was nog een kraamverzorgster in Sint Pancras.Vroeger noemden ze dat een baker. Zij heette Annie Hoogeboom. Bij ons thuis heeft ze twee keer gebakerd: een keer van een zusje en een keer van broer Jan. Niet wetende dat ze later ook nog zijn schoon moeder zou worden Het was een hele lieve kraamverzorgster en voor ons een lieve zuster met een "ooi evaartje" opgespeld en een sluier op haar hoofd. Zij is later met Arie Quant getrouwd. En met hun dochter Afra is later mijn broer Jan getrouwd. Hij is daarmee later ook vaak door ons geplaagd want dan zeiden we te gen hem "Ja joh, jou schoonmoeder heeft jou het eerst in je blootje gezien" Maar daar kon hij best tegen. Bij Wagenaar Manufacturen bij de Drie sprong ging ik altijd flanel halen om nachtponnen en pyjama's te maken op de naaischool. De nonnetjes die ons naailessen gaven stuurden mij ten minste altijd naar Wagenaar toen. Mooie flanel verkocht hij. Ik weet nog dat het dicht bij bakker Verkuil was. Molen kwam vroeger ook al met een koffer of een "poepenzak" met manu facturen bij mijn moeder aan de deur. Hij kwam ook uit Sint Pancras. Het was een heel goede man en hij dronk ook altijd een bakkie bij ons. Ik weet alleen niet meer of Molen met een of twee O's was. Kassiesventers en papieren bloemen verkoopsters kwamen langs de deur met hun handel. Teun Bijvoet met zijn mook is al een keer genoemd in een Klin. Scharensliepen kwamen ook altijd langs en die vroegen altijd om oude vodden. Ik weet nog dat we heel klein waren. Ik -Marietje- en mijn broertje Jaap. en gelukkig waren we heel gehoorzaam.Toen wel tenminste want anders waren we er nu niet meer geweest. Wat is er gebeurd? Een grote oplegger volgeladen met spitskool was op ons erf geparkeerd door de heer Antoon Kersten uit Sint Pancras. En die wagen viel om! Alle kolen over het erf en wij er bijna onder. Annie Qnant-Hoogeboom kraamverzorgster te Sint- Pancras en Oudorp. 110

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 112