109 Hij kon haar vader dus ook goed, maar wisten wij veel. Wij mochten er echter toch in en wij hebben heerlijk geschaatst die middag.Tof van Huib Beers hoor! ca. 1958 kinderen van Wonderen met het huisje van de heks (Tineke) en Hans (Kees v. W.) en Grietje (Anton van W.). Jan van W. reed met de melkkar van Cor Oud de hele boel rond. Mijn moeder zei altijd: "eigenlijk horen wij ner gens bij.We zitten hier in het trappelend" omdat we tussen Oudorp en Sint Pancras in woonden. Dat was met de intocht van Sinterklaas ook zo. Sinterklaas stapte van zijn paard bij het bedrijf van Gijs Schot en ging dan verder in een brand weer auto. Stopte dan even om pepernoten te laten strooien door de Pieten en hup ging het met een bloedgang de Achterweg in waar wij tegenover woonden. En weg waren ze weer. Niet even uitstappen, neen dat deden ze niet terwijl er toch heel wat kin deren in de buurt waren. Wij waren al met z'n negenen en bij Zuurbier hadden ze er nog meer. Dat vonden wij niet zo leuk van de middenstand die het in die tijd toch van de grote gezinnen moest hebben. Wij hadden het niet breed hoor maar toch mochten wij met veel dingen meedoen. Als er een optocht was met koninginnedag dan was moeder al tijd in de weer om wat leuks te verzinnen: een huisje van Hans en Grietje vol met snoep behangen, de heks er bij met een heksenhoed op en een kartonnen kat op haar schouder. En ja hoor, ze hadden een prijs. De kinderoptocht was in Sint Pancras en daar had ze alles mee op. Ze kon dat heel goed en maakte alles zelf. Heel leuk was dat. Ook toen er in de buurt jongens uit Indië terug kwamen.Jan Piersma kwam thuis en wij gingen er met de buurtkinderen heen. Een grote broodschaal met opgepoetste sterappeltjes en met deksels en een mondharmonica en een oude mook; het was een heel orkest. Jan stond in de deuropening met zijn familie en wij begonnen spontaan het Wilhelmus te zingen, tot ontroe ring van de familie. Ook dat was weer werk van mijn moeder.

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 111