En dan stonden ze tegenover elkaar met uitgestreken gezichten. Kunst had het er ook erg moeilijk mee hoor. Een fijn portret was die moeder van ons.. Dirk de Moei was vroeger stra tenmaker en was de vader van Jan de Moei. Die woonde in het oudste huis van Oudorp, dat huis met het rieten dak. Jan Dekker was een kluizenaar en woonde in een houten huisje. Een soort blokhut leek het wel. Dirk Mo lenaar had een sigarenwinkel en verkocht ook hooiharken, teilen en em mers, scheppen en dat soort artikelen. Later werden er een paar van die jongens groenteboer. Vroeger was er nog een kruidenier in de buurt. Hui- tema was zijn naam. Later kwam schoenmaker Bos daar in te wonen, naast Jan de Goede de kippenboer. En weet u, mijn man zijn vader stond vroeger op het Zuid-end en in Oudorp op de kermis met snoep en zuur- en kaneel stokken en nog veel meer (lekker hoor). Zijn naam was Ruud Potma en hij had net als Anton de Wit ook maar 1 arm (kwijtgeraakt door een ongeluk) Mijn man was toen nog maar 6 weken oud. Wij stonden ook wel eens op de kermis voor hem wanneer hij twee kermis sen tegelijkertijd had. Dat was wel leuk werk hoor. Mijn man leeft helaas niet meer. Die is in september 2003 over leden en een paar maanden daarvoor was plotseling een van mijn broer overleden. Dat was dus een vreselijk rotjaar. Wij waren ook lid van de "IJsclub" Sint Pancras.Op een middag gingen mijn vriendin Nel Bakker en ik schaatsen, maar mijn vriendin had geen kaart. Zij waren geen lid van de ijs-vereniging. Mijn moeder had een kaart van ons bij haar op de jas vastgespeld met een veiligheidsspeld. Maar Huib Beers stond bij de controle en zei tegel Nel "Jij bent er gien ien van van Wonde ren, jij ben een Bakkertje". Het hutje van Jan Dekker de kluizenaar ca. 1958 hoek Herenweg/'Achterweg Ruud Potma stond op diverse kermissen zoals het Zuideinde, Schagen etc. 108

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 110