107 Mijn vaders oudste broer Jan is in de molen geboren op de Molenkade en mijn opa en oma Dekker woonden te genover de boerderij van de familie van Wonderen. Opa was een klein tuinder- tje en woonde naast meneer Veen en mevrouw Desi Veen. Die hadden een tomatenkas. Dat rook altijd zo lekker vond ik. Als klein meisje was ik daar wel eens. Ook bij opa Dekker in de tuin en in de schuur was ik te vinden.Vooral de bascule was interessant. Mijn vader was dus getrouwd met een dochter van opa en oma Dekker. Pa kon het dicht bij huis vinden, aan de overkant. Dus ik ben een dochter van Herman van Won deren en Rie Dekker. Ik ben geboren op wat nu nummer 153 is. Dat was toen nr. B-15b. Na ons kwam Dirk Zuurbier de groenteman er in wonen. Wij kwamen op nr. 151 te wonen, want dat was niet helemaal goed gegaan. Mijn ouderlijk huis is gebouwd door Bram Smit uit Sint Pancras. In 1934 zijn mijn ouders getrouwd en mijn vader had toen een eigen bedrijfje. Maar dat ging geloof ik niet zo goed. Dus ging hij later bij Gijs Schot werken. "Kid Kaai werd hij genoemd. De jongens van Schot ken ik dus ook allemaal en de Turkstra's niet te vergeten. Goede jongens waren dat. Mooi om daar over te lezen. Herman van Wonderen met z'n vrouw Riek (Dekker) op de Veert bij de Nollenweg (nu Q-8), ca. 1936. Piet Keizer was vroeger onze kruidenier. Zijn moeder heette Trijntje. En dan had je daar ook nog op dat pad Klaas, Piet en Sientje Vennik. Cor Oud was onze melkboer. In die tijd, wanneer er iemand overleden was, dan kwam er iemand aan de deur om dat te vertellen. Helemaal in het zwarte pak en met een hoge hoed op, hoe warm het ook was. Voor Sint Pancras was dat Frans Kunst, de schilder, en voor Oudorp kwam Dirk de Moei. Dat werd aanzeggen'' genoemd meen ik.. Dat was een hele klus voor die mannen om het bij elk huis weer opnieuw te vertellen. Frans Kunst had het bij ons thuis erg moei lijk want mijn moeder kon bij hem nooit haar lachen inhouden.

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 109