22. Een reactie van mevrouw Rie Potma -van Wonderen, geboren in 1936 in Sint-Pancras op onze Klin. Graag wil ik reageren op de "Klin". Wat een gezellige boekjes zijn dat.Van Ria van Veen-Möls mocht ik ze lezen. Zij woont vlak bij mij in de buurt. Prachtig zoals al die mensen er in staan vermeld. Bij Ria haar vader, de kapper, kochten wij vroeger kauwgom vlak na de oorlog. Ik ken dus ook heel veel mensen uit Sint Pancras. Ik heb bollen gepeld bij Jaap en Gert Tol sa men met mijn vriendin Nelly Zeegers die dat permanent met mij deed. Ook heb ik nog een klein tijdje gewerkt bij Cees Wa genaar en Neelie Kloosterboer en ik had het daar heel goed. Maar ik kon het niet volhouden vanwege mijn gezondheid. Mijn tante Tine Boots-Dekker heeft vroe ger bij Barre Jan gewerkt. Ik mocht wel eens met haar mee in dat grote huis en mocht dan op de autoped van Ina door de kamer rijden. Dokter Destree was ook onze dokter en als er bij ons een kindje kwam dan hielp buur Schot hem daarbij. Mevrouw Schot-van Schoorl was onze buurvrouw en dat heeft ze 9 keer gedaan. Ik ben de oudste van die negen. De oom van mijn vader was Manus van Wonderen. Mijn vader is opgegroeid op de boerderij in Oudorp bij Manus en Aal tje. Hij was al heel jong zijn ouders kwijt. Die zijn heel jong gestorven. Zij woonden toen in Amsterdam. Mijn opa - die ik nooit heb gekend- was daar politieagent.. De kinderen waren dus heel erg jong wees en zodoende kwamen ze in Oudorp terecht. 106 Jan van Wonderen (1842, gestorven 1928), echtgenoot van Antje Mooij Antje Mooij (1848- 1912)

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 108