104 "André heb er niks ingedaan, maar hij zei wel dat er voor een dubbeltje meer inging". Een tijdje later lag het resultaat in de hoek van het hok, lek ker warm toegedekt. Wij waren 7 of 8 a 9 jaar en woon den allebei aan de Benedenweg. Piet Wagenaar en Joop de Waal. Als wij over de Benedenweg lie pen, dan ging er vaak een raam open bij Baaf Duif Nieuwland, de moeder van Gerbrand Duif. Daar tegenover woonde Klaas Wagenaar en die was getrouwd met Baafje Duif, de zuster van Gerbrand en de dochter van oude Baaf. En als dat raam open ging was dat meestal ouwe Baaf, die ons dan riep en altijd met de zelfde vraag. "Willen jullie de eie ren effe uithalen? Hier moeten ze in" en dan gaf ze een mandje en wij togen ge tweeën naar het kippenhok, dat was voor haar eigenlijk niet zo gemakkelijk om te lopen, omdat het erf nogal ongelijk was. Zodoende liet zij dat ons nogal eens doen, en steeds ging dat goed.Tot op een dag waren wij - Piet Wagenaar en Joop de Waal- in dat grote grasveld bij Wagenaar aan het, ja wat deden wij, niks denk ik, nog niet. Maar plots kwamen wij op het idee om vogeltje te gaan spelen Echt vliegen ging natuurlijk niet. Maar wel fladderen met je armen en als je nou maar hard liep en fladderde, dan was de voortstuwing geregeld. Eerst een nest bouwen, "Wat ben jij eigenlijk Piet?"Ik denk een kieft" Ik zeg: dan heb jij het makkelijk, dan hoef je maar 3 of 4 eieren te leggen". Ik zeg:"ik ben een eend", en meteen begon ik te kwaken. Piet zei:" jij heb wel veel eieren nodig, want eenden leggen er een heleboel, 10 of 12". Dat is nog al wat, we waren die middag niet bij ouwe Baaf geweest en wij wisten gelijk, hoe een kieft en een eend aan zijn eieren moesten komen. Maar eerst een nest bouwen. Een snavel of een bek hadden wij natuurlijk niet dus dan maar in de mond. Stro bij Jan Meereboer uit de hooiberg en wij bouwden en bouwden. Ik zeg "Piet, jouw nest is niet goed, want een kieft gebruikt zowat geen nestmateriaal"."Nou dan word ik ook een eend" Ook met speksteenalbast of marmer weer Joop de Waal goede raad en ontstaan kunstwerken

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 106