101 Burgemeester de Wilde die vertelde mij precies hoe of ik het moest doen. Maar als ik dan naar de mensen luisterde dan was de haat afschuwelijk naar de gemeente toe. Dus zo moest het niet. Ik was hier op mezelf aangewezen en in het begin ging het heel slecht, de honden vraten de stukken uit je broek, dus er zat niets anders op dan dat ik ook zo n zelfde broek aan trok, en toen was dat opgelost. Zo trok ik daar de eerste deur open."Wat moet je?" Ik zeg 'koffie wil ik', en dat kreeg ik, maar ik moest het wel met me ogen dicht opdrinken, ik zei tegen mezelf "drink door toe laat niets merken". Tot zover ging het uit stekend. Een zuster van hen woonde op Vroneroord en daar kwam de informatie vandaan, die goed was voor mij, in mijn voordeel. Ik kreeg de mensen zo ver dat ze weer gingen betalen, gas en elektra. En dan begint het weer. Hoe kan dat toch dat de gemeenteambtenaren altijd zonder wat terug komen. "We moesten hem maar eens een tijdje treiteren" was hun gedachte. Ik heb hier te lang mee gewacht, ik denkjullie bekijken het maar, einde ver haal". Weer een jaar later zijn wij naar Krachtighuizen verhuisd, dat is de gemeente Putten, daar hebben wij 13 jaar gewoond. Ik werd daar weer de beheerder van het parkje waar wij woonden. We hebben daar een heerlijke tijd gehad. Nu zijn wij terug, maar niet in Sint Pancras maar in Alkmaar. En ik herinner me dat het in de oorlog was, 1943- 44- of 45 en dat de trei nen werden beschoten door de Engelsen en dat vonden wij een heel mooi gezicht Maar dat was ook een mooi gezicht. Maar er zijn natuurlijk ook mensen die dat niet mooi vonden, er zijn families die hun dierbaren heb ben verloren en voor die mensen, ligt dit natuurlijk anders. Wij waren de kwade jongens van die tijd: kattenkwaad noemde men dat, dus wij zagen geen gevaar. Als wij ze hoorden aankomen dan waren wij al in de Achter geest, dan lagen wij plat op de grond te wachten dat het ging gebeuren, en als het dan gebeurde, dan vlogen de lege hulzen om je oren en daar was het ons om te doen. Wie van ons er het meeste had. Ze schoten met twee soorten munitie n.1. met 12,7 en met 22 mm. Het voorval deed zich voor dat deze twee verschillende hulzen met de opening precies in elkaar pasten, en wel zo, dat als ze een klapje toe kre gen, je ze niet meer los kreeg. Daar hadden Piet en Joop het volgende op bedacht. De fietsen van toen hadden jasbeschermers van celluloid en dat was zeer brandbaar, dat smeulde gewoon door ook zonder zuurstof, en dat jatten wij van de fietsen af, ook van de fiets van meester Reuter heb ik het afgepikt. We gebruikten het voor ons toch wel gevaarlijke spel.

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 103