Klazine kreeg later verkering met Jan Bruin die ze op de zangvereniging Zanglust had leren kennen en die in 1928 een huis met tuinderij aan de Bovenweg had gekocht. Ze trouwden op 26 november 1937 in Koedijk. Doordat een kennis van de zangvereniging werkte bij de Naco (de bus-on derneming) werd alle ver voer met de bus gedaan en kostte dat het bruids paar de lieve som van totaal 6 gulden. Het huis (thans Bovenweg nr. 221) werd de Hagenhorst ge noemd want Jan had nogal wat heggen staan om het verstuiven van de grond tegen te gaan. Er zat zelfs nog een gierkelder on der de schuur bij het huis maar die hebben ze nooit gebruikt want ze hadden geen vee. In de oorlog heeft een onderduiker bij hen een aantal maanden geschuild. Klazine bakte thuis zelf brood op een groot 4-pits petroleumstel die nu te bezichtigen is in het Regthuis in Oudkarspel. Inmiddels is de tuinderij verdwenen. Op die plaats is thans de PausJohan- nes school en staat er de Steltloper en vinden wij er de straten de Sperwer en de Wielewaal. En Klazine verblijft in de Molenhoeve Gert Turkstra stond s'morgens om half zeven op en moest eerst de kip pen en de konijnen verzorgen en daarna moest je op tijd dus om 9 uur op school zijn. Je liep ongeveer een half uur naar school op je klompen net als broer Rients en de andere kinderen zoals de Schotjes, Lauwen enz. De school stond in Oudorp ongeveer waar nu het raadhuis staat en het was een openbare lagere school. De school was niet groot en bestond uit 2 lo kalen. De grotere kinderen -je zou zeggen de klassen 4 en 5 en 6 - zaten bij elkaar in 1 lokaal bij meester Smit. De kleintjes - dus klas 1 en 2 en 3 - zaten in een ander lokaal bij zijn dochter mej. Smit. Oudorp zelf was voornamelijk katholiek en de kinderen van deze school kwamen dan ook overal vandaan: van het Ooievaarsnest, uit het Rooie Dorp en van de Friesche Weg. Toch moest de school tenslotte worden gesloten wegens tekort aan leer lingen. 16 De Hagenhorst.

De Klin - Sint Pancras | 2005 | | pagina 20