Direct na schooltijd peerde ik naar de heer Kliffen die toen naast De Pee en slager Kuitwaard woonde. "Vollik", riep ik die Maandagmiddag na schooltijd in de klompenhos bij die achterdeur voor de heer Kliffen."Vollik". "Kom maar binnen en wat kom je doen", zei de heer Kliffen. In feite kwam ik alleen maar even kijken wat zijn goede been was, en wat bij de schoen zou kunnen, maar ik zei: ik kom U alleen maar even goeie dag zeggen, en ik ben zo terug, want ik denk dat ik handel voor U heb" Met een paar minuten was ik weer terug, vol hoop want het zat wat die schoen betreft wel snor. Hij had tenminste aan de voor mij goeie kant zijn been nog. Ik op m'n knieën en de schoen paste. Alle hoop kwijnde weg, want de schoen was maat 46 en vriend Kliffen had hoogstens maat 41 of 42.. Ik had moeite om mijn lachen in te houden. Voor en achter, rondom veel te groot.AI met al een koddig gezicht. Maar om mijn teleurstelling niet te laten blijken zei ik niks en knoop met een staalhard gezicht de veter stevig vast. "Wat vind je er van" vroeg Kliffen..Waarop ik antwoordde:"het maakt niet uit wat ik er van vind, maar het gaat er om wat U er van vindt ""Nou, als ik het zeggen mag" zei Kliffen grappig, "Hai lijkt mai niet te kloin". Ik moest toen vanwege deze fantastische humor zo lachen dat ik het uitproestte. Eerlijk is eerlijk, mijnheer Kliffen. Hij lijkt mij ook wat aan de ruime kant, maar een dikke inlegzool en een grote prop papier voor in de neus verandert de zaak wel en let op: de prijs maakt alles goed!". "Wat moet je dan voor die schoen hewwe?" vroeg Kliffen. Waarop ik antwoordde:"Voor een rijksdaalder, een knaak, mag U ém hebbe". De schoen werd verkocht. Nou wil het geval dat wij in dezelfde tijd 3 of 4 kappers in ons dorp hadden, waaronder Anton Kramer de beroemdste was. Ook lieten de meeste mannen zich regelmatig door Toon Kramer scheren. Sommige notabelen hadden zelfs hun eigen scheerkwast. Anton Kramer stond bekend als Vronefan.Voetballiefhebberen was voor die tijd de thuisbasis van bijv. Jan van Kampen, de bekende politieke voorman van Gemeente Belangen. In ieder geval: de dorpspolitiek werd in de scheersalon naast het voetbalgebeuren uitvoerig beschreven. 95

De Klin - Sint Pancras | 2004 | | pagina 99