m. De Bovenweg Van meester De Ruyter leerden we dat de Bovenweg vanaf de Witte Kerk tot en met café Bouwstra 1 km. is. Van het leven op en langs de Bovenweg vanaf ca. 1937 wil ik een greep doen uit mijn herinneringen. Als 3-jarige kwam ik in maart 1937 op Bovenweg 267A te wonen. Nu is dat nr. 75 Als je er op terug ziet was er toen heel wat te beleven. En 't verschil met nu is, als er een auto langs komt en er gaat een hand omhoog, groet je terug. Maar als je de auto niet herkent dan weet je absoluut niet wie je gegroet hebt. Vroeger riep je iets naar elkaar, je had even contact. Er kwamen hoofdzakelijk fietsers langs en verder vooral langzaam verkeer. Eigenlijk te veel om op te noemen maar voor de historie toch wel leuk. B.v. dorpsomroeper Koelemij uit de Hoek; 's Zomers Ouwe Dudink met z'n zwarte paardje en z'n witte ijsco-karretje. Later z'n zoon en naarmate de oorlog vorderde werd de kwaliteit al slechter. Aangebrande pudding zeiden we dan. De huwelijken en begrafenissen met voor de laatste Ouwe Willem Keizer met z'n steek. De Post Hes die twee keer per dag langs kwam. Jaap Miesen voor het gas en de vele verzekeringen die wekelijks aan de deur betaald moesten worden. Vergeet ook de leedaanzegger niet. Als er iemand overleden was kwam A. Stammis van de Dijk (Twuyverweg) langs om dat mede te delen. Ouwe Willem de Jong met 't blaadje van de Geheelonthouders, met z'n mooie witte baardje en z'n wandelstok. De geheelonthouders timmerden ook aan de weg met gebruik van (blauwe?) houten borden. Daarop stond dan bijv. "Vloek den drank; vloek niet den 84 Jaap Miesen die de muntme ters van gas- en electriciteit kwam legen.

De Klin - Sint Pancras | 2004 | | pagina 88