groothandelsbedrijf in aardappelen, groente en kool. "Piet" zei ik plechtig, "Ik machtig jou tot ambassadeur namens mij", en ik overhandigde hem het cadeau dat ik immers al voor haar had gekocht. Piet met brylcreme in z'n haar er op af, en ik bleef thuis. Aan de deur gekomen bood Piet netjes zijn excuus aan namens mij, en vertelde haar dat ik onmogelijk kon komen, en dat hij zodoende mij zo goed mogelijk zou vervangen, en of ze zo vriendelijk zou willen zijn het kleinood te willen aanvaarden. Helaas trapte ze er niet in en zei tegen hem dat ie kon vertrekken en geen rarigheid, zijn jullie nou helemaal betoeterd. Hij komt, of hij komt niet maar ik wens geen ambassadeur en meer van dat geouwehoer. Wat denken jullie wel", en dicht ging de deur voor Piet zijn neus. Maar Piet, ook niet van gisteren, ging na een paar minuten met de volgende visite mooi mee naar binnen, trok zijn jas uit en stelde zich voor en deed net of z'n neus bloedde, na onderwijl tegen zijn vriendin zachtjes in haar oor gezegd te hebben -nadat ze oohh wat doe je nou"- maar es eerst moest uitpakken! Zo gezegd zo gedaan. De ouders dachten dat dit de jongen was waar het om ging en Piet vermaakte zich uitstekend. De volgende dag zei hij mij dat hij het precies zo gedaan had zoals wij afgesproken hadden. Een week later -zaterdagavond zo rond half negen- kwam ik met een bos bloemen aan de deur bij mijn meisje (althans daar ging ik van uit) "hallo" zei ik."daar ben ik weer. Tandjes gepoetst en goed gewassen, wat vind je er van?" ""Wat vind je er van? Wat vind je er van? Wat denk je eigenlijk wel van mij, en wat kom je eigenlijk doen?" zei ze. "Nou, toe zeg. Ik kom voor jou en dat weet je best, en de vorige week voelde ik me niet lekker" zei ik, waarop zij zei: dat zal dan wel zo zijn, maar dan had je mij ook wel even via de telefoon kunnen feliciteren. En wat mij betreft, de vriendschap met jou is over want ik heb nu een andere "betere vriend"". Misnoegd ging ik op het hek zitten aan de overkant van de weg want ik dacht ze bedenkt zich wel, totdat na 10 minuten mijn bloedeigen broer Piet met Brylcreme in z'n haar en de tandjes gepoetst vrolijk het erf op kwam fietsen. Zowaar een waardig ambassadeur. H.Vroegop. 83

De Klin - Sint Pancras | 2004 | | pagina 87