h. De Hymne van Sint Pancratius. In de vorige Klin hebt U kunnen lezen dat in 1992 ook de Hymne van Sint Pancratius werd gecomponeerd door door de Sint Pancrasser Jan Burger. Jan was en is zeer muzikaal en bezocht in de jaren 50 het conservatorium in Amsterdam. Hij is niet alleen een begaafd musicus en componist voor orgelmuziek, maar spreekt ook nog goed Westfries. De Hymne werd voor het eerst op in 1992 gebracht op het orgel van de Ned. Hervormde Kerk in Sint Pancras en 30 augustus 2002 in de orgelzaal Booy (gespeeld door zijn echtgenote Wijnanda Burger) en was een succes. De muziek is helaas nooit gedrukt en werd in een uiterst kleine oplage van -wij menen 2 stuks- op CD uitgebracht, waarvan een exemplaar in het bezit is van de Ned. Hervormde Kerk, en de andere bewaakt wordt door de Historische Vereniging Sint Pancras. Onderstaand een fragment van de partituur van deze niet erg eenvoudig te spelen compositie. Jan Burger componeerde vele stukken waaronder het zeer fraaie "De droom". De hymne is gebaseerd op historische gegevens over de geschiedenis van Sint-Pancras, dat in 1297 ontstond na de verwoesting van het oude Vrone door graaf Jan de Eerste, met medewerking van de toenmalige abt van Egmond. Het nieuwe dorp werd Sint-Pancras genoemd naar de heilige Pancratius die -amper 14 jaar oud- in Rome werd doodgemarteld omdat hij belijdenis had gedaan van het christelijke geloof. Gelukkig is men tegenwoordig wel wat toleranter geworden tegenover andere geloven. 58 Hiernaast de Compositie van Jan Burger.

De Klin - Sint Pancras | 2004 | | pagina 62