Verder verzamelt Jaap video- en oude filmcamera's en hij heeft er nu in totaal al 270 stuks. Als Jaap vertelt dan gaat de tijd snel. Hij was met graafwerkzaamheden bezig bij Jaap Kooy-Pauw met een kraan die hij samen met Cees Buisman (van de Benedenweg 171 die later verhuisde naar Schagen) had gebouwd en waar nog wat kinderziektes in zaten. Op bedoelde plek staan nu de Ahornappartementen. De heer Kooy vroeg Jaap toen of hij hem niet 's avonds wilde helpen met hooirijden. En bij deze werkzaamheden waren de dochters van Kooy ook aan het helpen. Maar voor Jaap Schot was er maar 1 die zijn hart sneller deed kloppen en zij heette Pieter-Nel. En van het een kwam het ander en zij zijn met elkaar getrouwd. Ze hebben 3 gezonde kinderen onder wie een zoon die ook weer in de huidige directie van de firma Schot zit, en ook weer Gijs Schot heet. Het enige verschil met de oude firma Schot is dat de directie thans uit neven bestaat en niet zoals vroeger uit broers. En het bedrijf is intussen gigantisch gegroeid. Regelmatig zie je de bekende blauwe auto's en reusachtige telekranen van de firma Schot rijden. Het bedrijf is intussen verhuisd van de Heerenweg naar het bedrijventerrein de Boekelermeer en wel om twee redenen: In de eerste plaats wilde Alkmaar de grond van de firma Schot graag hebben voor woningbouw. De tweede reden was dat de huidige locatie te klein was voor de voorziene expansie van het bedrijf en dat de firma beperkt werd in de groei. Door al deze beslommeringen kreeg Jaap Schot wel een prachtige schuur tot zijn beschikking die hij goed kan gebruiken om zich verder uit te leven in zijn hobby's. 55 Op weg naar toekomstige schoonvader Jaap Kooy - Pauw om in een goed blaadje te komen

De Klin - Sint Pancras | 2004 | | pagina 59