de zomerzegels en de bekende Kerstzegels. Ze zijn even duur als de "gewone saaie zegels" en vinden dus gretig aftrek. Maar men mag ook zelf een postzegel ontwerpen en gebruiken, mits men er maar voor betaalt (is duurder dan een "gewone" zegel). Daarbij is van alles mogelijk, mits men zich maar houdt aan de door de overheid gestelde normen en waarden. En de prijs moet marktconform zijn. Dat was voor 1940 nog 1 echte cent en thans in 2004 Euro 0,39 Door al deze ontwikkelingen heeft men wel wat "veiligheden" moeten inbouwen, zodat de sorteermachines eventuele nepzegels kunnen onderscheiden van de echte zegels en controleren of er wel voldoende gefrankeerd is. Dat is alles een enorm technisch hoogstandje wanneer men bedenkt dat de post wordt gescand en gesorteerd via bandsystemen die werken met snelheden die onvoorstelbaar hoog liggen. De scanner zoekt op ingenieuze wijze zelf de postzegel op en stempelt die af. Met dit systeem verwerkt men brievenpost tot het formaat A4. De rest wordt handmatig gedaan. In 2005 -dus volgend jaar- staan hier 3 van de allermodernste sorteermachines die volautomatisch ook op wijk en postcode sorteren In ons dorp werken thans de postbodes Hermann Ackermann, Toon Zonneveld, Theo Bijl, Siem Janssen en Cees Bartels die elke 3 weken in de wijken rouleren. Vriendelijke mensen die bij weer en wind uw post bezorgen. U ziet ze lopen, fietsen of brommen en ze kunnen natuurlijk niet de gehele "buit" ineens meenemen. Dus die brengen ze tijdelijk onder bij een goede relatie, meestal een middenstander. Daar wordt de post tijdelijk gestald tot er weer ruimte in de tassen is zodat er weer bijgetankt kan worden. En als alles dan eindelijk bezorgd is gaan ze naar huis. 47 Postbode Ab Pool bij het buis van Cor Dekker, aan de Achterweg (nu Destreelaan)

De Klin - Sint Pancras | 2004 | | pagina 51