te organiseren, die ondanks een handicap, een betrouwbaar en kwalitatief goed product leveren: op tijd post en pakjes bij klanten bezorgen en desgewenst ook afhalen. En dat alles tegen marktconforme tarieven in dat deel van de markt dat thans open is. U herkent ze wel aan hun gele bestelwagentjes en fietsen. Vriendelijke mensen die door weer en wind gaan en zeer loyaal zijn aan hun bedrijf. Bedenk wel, de wereld verandert en ook de technieken worden anders en het einde is nog lang niet in zicht. Telegrammen bestaan in feite niet meer. De telex is verleden tijd Grote bedrijven hebben zelf hun frankeermachines en een fax. De Girodiensten en de banken zenden veelal nog slechts 1 afschrift per maand wat een enorm capaciteitsverlies betekent. En denk aan de snelle ontwikkelingen van de e-mail en de mobieltjes waardoor de bereikbaarheid over de gehele wereld ook zonder De Post mogelijk blijft. Op de digitale snelweg. Dat signaleert de Post natuurlijk ook zelf en men zoekt andere wegen via daarin gespecialiseerde bedrijven In het buitenland ziet men al vaak internetcafés die eigendom zijn van postbedrijven en waar men even kan e-mailen, internetten en berichten kan downloaden. Voor het verzenden van reclame en andere verspreidingspost heeft men dochter VSP die drukwerk sorteert, groepeert en verpakt in plastic labelt en eenmaal per week in de bussen doet. De overheid heeft dus steeds minder bemoeienis met het postgebeuren maar heeft nog wel als enige het recht om de beeltenis van de koningin op een postzegel te gebruiken Maar dat is al lang geen standaard meer. Per jaar komen er vele series met een thema die door verzamelaars gretig worden gekocht; denk aan 46 Het sorteren van de post.

De Klin - Sint Pancras | 2004 | | pagina 50