Uit praktische overwegingen gingen toentertijd de meeste elitaire en ook rijkere mensen vrijdags naar de scheersalon, want 's Zaterdags moest je langer wachten vanwege de weekend drukte (achtergrondinformatie) Destijds hadden we een stuk of tien wat beter gesitueerden zoals de Kloosterboeren en de Wagenaren en ook Simon Duif (het Gouden Kalf was zijn bijnaam), en ook de predikanten, de dokter en de burgemeester gingen meestal 's vrijdags naar de scheersalon omdat ze 's Zaterdags niet zo vlot geholpen konden worden. De heer XX die normaal ook op Vrijdagmiddag naar Anton Kramer ging, maar door omstandigheden toevalligerwijze moest uitwijken naar de Zaterdag, schoof ook aan op de lange houten bank die zowat de halve scheersalon in beslag nam. En later kwam ook Piet Kliffen binnen om zich te laten scheren. Moeder Ant begon al met natmaken en inzepen en vader Toon maakte de klus met z'n vlijmscherpe scheermes af. Ondertussen werd er over Willem Drees en de heer Romme van de K.VP gepraat en Kramer, oplettend als gewoonlijk, had het al gauw door. De heer XX in z'n keurige kostuum zat 3 beurten eerder als de gewone man de heer Kliffen. "Zo, mijnheer XX. Wat zien ik?", vroeg de heer Kramer. "Hebt U een paar nieuwe schoenen gekocht? ""Ja. Zeg dat wel. Een paar mooie kalfslederen rijgschoenen met leren zool, althans 1 schoen zoals je ziet, want de andere is een orthopedische schoen." "Wat mogen zulke fijne schoenen wel niet kosten?" vroeg Anton Kramer heel subtiel.Waarop de heer XX correct antwoordde:"Nou, dat valt nog wel mee. Nog geen zes tientjes" Ondertussen zat de heer XX net als de heer Kliffen met zijn benen languit aan z'n sigaar te trekken. Het duurde dan ook niet lang of de heer Kramer, die het al lang gezien had, zei tegen Kliffen:"Zo te zien hebt U ook nieuwe schoenen gekocht als ik het goed zie". "Ja, dat heb je goed gezien" zei Kliffen. Ik hewwe ok kalfslere skoene kocht maar die van mijn koste maar een knaak". En parmantig stak ie z'n benen nog verder uit als normaal. Alle ogen waren gericht op de schoenen van beide heren en iedereen zag wat Kramer al eerder had gezien. De linkerschoen hier en dezelfde rechterschoen drie beurten eerder. Hilariteit en top. Kliffen, de snuggere. En de heer XX had zich mooi beet laten nemen. 96

De Klin - Sint Pancras | 2004 | | pagina 100