de door mij gevraagde inlichtingen gegeven maar me nogmaals gewezen op het aan hem gegeven gebod door genoemde beide heren. Daarom zou ik nu graag antwoord willen hebben van de heren Slot en Wijnveld, waar zij het recht vandaan halen de heer Smit te verbieden om met mij te spreken." Voorzitter Slot vroeg daarop wie van de heren hierop iets wilde zeggen en toen niemand verlangde dit te doen, wilde hij overgaan tot het laatste agendapunt: sluiting van de vergadering. Van Spengler ontplofte bijna en vroeg nogmaals: "Krijg ik nog antwoord op mijn vraag?" Hierop werd geantwoord: "We hebben hier geen vraag- en antwoord spelletje". Van Spengler wees erop dat de vergadering zakelijk moest zijn, hij was nog wel het een en ander te weten gekomen, wilde dit niet zeggen in het bijzijn van de directeur en verzocht deze de vergadering te verlaten. Van Kampen adviseerde de burgemeester van Noord- en Zuid-Scharwoude om hetgeen hij op zijn hart had in een bestuursvergadering te bespreken. Voorzitter Slot wenste echter niet verder op dit onderwerp door te gaan en vertelde de heer Van Spengler dat hij tijdens de twee vorige vergaderingen ten volle gelegenheid had gehad om zijn zegje te doen, maar beide malen niet aanwezig was geweest. Ook had hij, wanneer hetgeen hij ten berde wilde brengen werkelijk zo belangrijk was geweest, hiervoor om een extra vergadering kunnen vragen, maar ook dat had hij niet gedaan en met die woorden sloot hij de vergadering. Van Spengler kwam op deze zaak terug tijdens de gemeenteraadsvergaderingen van zijn beide gemeenten. Daar vertelde hij dat hij het fout vond dat directeur Smit een onderzoek moest instellen naar eventuele gascorruptie in de Langedijker fabriek. Dat had een neutraal persoon moeten doen. In het over de gascorrupie uitgebrachte verslag werd vermeld dat de fa.Gautsch aan de Langedijker fabriek een korting van 25% had gegeven. Daar was geen woord van waar. Hij vond de directeur ongeschikt voor zijn taak en hij vond dat deze 16.600,-- moest teruggeven aan de fabriek. Maar Van Spengler was in dezen 'een roepende in de woestijn'. 94

De Klin - Sint Pancras | 2003 | | pagina 96