Omdat je zoiets in de verste verte niet zou vermoeden, wekte deze opmerking onze nieuwsgierigheid en gingen we op onderzoek uit. Paul Kruger is een verhaal apart. Hij was president van de boerenrepublieken in Zuid- Afrika. De boeren, van wie er velen oorspronkelijk uit Nederland kwamen, waren vrome, godsdienstige mensen. Hetgeen hun door de vaderen was geleerd, vormde hun houvast. Eén van hun zekerheden was dat de 'kaffers' door God geschapen waren om de Boeren te dienen. In het land van de boeren werd goud gevonden en ook waren er diamantmijnen. Om deze en andere redenen werd het boerenland belaagd door de Engelsen. Penning, naar men zegt zette hij nooit een voet op de Afrikaanse bodem, verheerlijkte in zijn boeken zoals "De Leeuw van Modderspruit" de heldhaftige daden van de zich verdedigende boerenscherp-schutters. Uiteindelijk moesten de boeren, aangevoerd door Paul Kruger, het hoofd in de schoot leggen. In 1900 stuurde Koningin Wilhelmina een Nederlands oorlogsschip De Gelder land naar Zuid - Afrika om Kruger uit de handen van de Engelsen te redden. Men heeft wel gezegd dat de Engelsen met opzet toen een oogje dichtknepen, blij dat ze op die manier van één probleemgeval werden verlost. Hier aangekomen probeerde Kruger in Nederland en ons omringende landen geld in te zamelen voor de boerenbevolking, die erg onder de oorlogen had geleden. Pieter Jacob Kloosterboer (geb. 25-3-1931), de jongste broer van bovengenoemde Teun en Aaf, herinnerde zich dat zijn vader vroeger wel eens vertelde dat Paul Kruger bij hen had gelogeerd. Piet meende dat deze Kruger een of twee nachten in hun stolp had doorgebracht en daar in dezelfde bedstee had geslapen waarin hij dit later als kind zou doen. Natuurlijk rijst dan de vraag wat een uit Zuid - Afrika afkomstige president bij de familie Piet Kloosterboer en de tantes Geert en Trijn had te zoeken. Het antwoord moet gezocht worden bij de overgrootvader van Piet jr. Dit was een zekere Jan Kloosterboer en deze laatste was getrouwd met Suzanne Olie. De familieverhouding is dus Jan Kloosterboer (ouwe Jan genoemd) leefde van 1832 - 1919 en trouwde Susanna Olie. Uit hun huwelijk werd o.a. geboren Teun Kloosterboer, (Susanna's vader heette Teun). Teun Kloosterboer leefde van 1859 tot 1929 en trouwde met Jannetje Groen. Uit het huwelijk van Teun en Jannetje werden o.a. geboren Pieter, Geertje en Trijntje. Pieter Kloosterboer leefde van 1892 tot 1971 en trouwde met Aafje Maekal. Hun kinderen waren Jannetje, Grietje, Aafje Teun, Jan en Pieter Jacob. 5

De Klin - Sint Pancras | 2003 | | pagina 7