Kloosterboer temperde het enthousiasme van de voorzitter met te zeggen dat hij het een mooi verhaal vond, maar dat voor hem zo langzamerhand ging gelden het "eerst zien en dan geloven De voorzitter beantwoordde dit met te vertellen dat men in Enkhuizen en Eindhoven dezelfde klachten had gehad maar dat ook daar de zaak nu prima in orde was. Raadslid Schuit wilde ook hier geen geloof aan hechten en zei: "Red je zelf, ik laat me niet meer bedriegen Kloosterboer: Er zijn al weer verschillende mensen met petroliestellen, doch er kunnen er meer bij Van Kampen: "Als het gas best was, kwam het Zuideinde er ook bij Kloosterboer: "Het hangt mij de keel uit, ik kan er wel van kotsen De voorzitter: "Als je lid van de gascommissie was, zou je wel weten hoeveel er reeds over dit onderwerp is gesproken Van Kampen: "Ze hebben mij daar altijd voor de gek gehouden. St. Pancras is altijd stiefmoederlijk bedeeld. Ze moeten maar een kameroven in het veen zetten en hem met turf stoken. De gasfabriek staat in een bespottelijk daglicht. Ik geef Kloosterboer groot gelijk. Er zijn veel klachten gekomen en er is niets aan gedaan. In plaats daarvan komt men met voorstellen om het gebruik van gaskachels te bevorderen. Wie gaat er nu met zulk gas een gaskachel gebruiken. Je zou je schamen om in de gascommissie te zitten De voorzitter: "Het ligt op de weg van de gascommissie om dit nu eerst te proberen Duif: "In enkele dingen ben ik het volkomen met de heer Van Kampen eens, doch het komt wel in orde. Van Kampen besloot deze discussie met de wens dat nu de gehele raad op de ketting was gesprongen hij hoopte dat ze mettertijd in de gascommissie als drie vertegen woordigers van St. Pancras gezamenlijk deze kar zouden gaan trekken en de beide andere heren dit niet aan hem alleen zouden overlaten. Een sashouder. Begin 1925 leek de gaslucht eindelijk op te klaren. Er waren plannen om de gasvoorziening van St. Pancras nu eens grondig aan te pakken. Men begon met advies in te winnen bij enkele directeuren van elders staande gasfabrieken en dezen kwamen tot de conclusie "Jullie moeten in St. Pancras een gashouder plaatsen. 73

De Klin - Sint Pancras | 2003 | | pagina 75