behoorde te zijn en na deze mededeling liet hij zich niet meer zien en liet hij ook niets meer van zich horen. Op 9 mei 1922 vertelde de directeur in een vergadering van de gascommissie dat het wel leuk zou zijn wanneer de fabriek ook Koedijk van gas zou kunnen voorzien. (Vermoedelijk had de man alleen het Zuideinde op het oog). Maar helaas, dat was voorlopig niet mogelijk, de gastoevoer naar St. Pancras en Oudkarspel liet nog veel te wensen over. Burgemeester Kroonenburg was er als de kippen bij en onderstreepte de woorden van de directeur met te zeggen: "De gasdruk in St. Pancras is en blijft veel te laag, de voorziening is onvoldoende". Van Kampen gooide er nog een schepje bovenop door te vertellen: 'ik klaag reeds drie jaar lang in deze vergadering over de te veel te lage gasdruk in St. Pancras. Maar er wordt hier nooit geluisterd naar onze woorden. Het begint me dan ook de keel uit te hangen en ik houd voortaan mijn mond hierover. Wel kan ik jullie meedelen dat steeds meer mensen in Pancras hun oude petroleumstellen weer te voorschijn halen en dat we overwegen onze overeenkomst met de Langedijk te verbreken". In 1922 vertelde burgemeester Kroonenburg tijdens een raadsvergadering dat in de loop van de tijd zich veel naftaline had vastgezet in de gasbuizen, maar dat de fabriek nu bezig was de gasbuizen schoon te spuiten. Deze operatie was reeds genaderd tot Broek op Langedijk, zodat er goede hoop bestond dat de gaslevering aan St. Pancras op korte termijn ging verbeteren. De Alkmaarsche Courant vertelde het bovenstaande als volgt: In verband met den gastoevoer is van den directeur der gasfabriek bericht ingekomen dat de werkzaamheden van schoonmaken der gasbuizen tot de zijstraat van het Broeker spoortje gevorderd zijn, Er is gebleken dat zich teveel naphtaline heeft vastgezet, waarom de buizen worden doorgespoeld. Daar het is gebleken dat de naphtaline van ouden datum is, is de hoop dat de overlast vooreerst zal ophouden. De voorzitter deelt mede dat het dagelijksch bestuur vergaderd heeft met den directeur der gasfabriek van Enkhuizen en dat daar ook de gastoevoer wat St. Pancras betreft uitvoerig besproken is. Besloten werd om van de firma Wilson een monteur te ontbieden voor het doorspoelen der buizen. Ook in Den Haag heeft dit werk meermalen plaats 71

De Klin - Sint Pancras | 2003 | | pagina 73