andere Langedijkers hem bijgevallen: Ja, dat is een prima kerel, een goed idee! In de eerstkomende vergadering van de Gascommissie dragen we Reinders voor als secretaris. Wanneer de heren wethouders van St. Pancras gedacht mochten hebben dat vice- secretaris Kroonenburg de vacature Kroon zou moeten opvullen, dan hadden ze dit dus verkeerd gedacht. Om welke reden dit ook was, de Langedijker burgemeesters passeerden Kroonenburg en het kon niet anders, dit was doorgestoken kaart! En wat het ergste was, in het huishoudelijk reglement van het gasbestuur stond overduidelijk: het bestuur kiest de voorzitter en de secretaris uit zijn midden. Nu wilde men iemand van buiten het bestuur aantrekken, dit was in strijd met het huishoudelijk reglement. Kroonenburg vertelde verder dat hij in de bewuste vergadering tweemaal het woord had gevraagd (vermoedelijk om de inhoud van het huishoudelijk reglement aan de orde te stellen) maar beide keren deden de andere heren of ze hem niet hoorden en praatten ze gewoon door. Het gedrag van zijn collega's maakte dat Kroonenburg in een stemming was als: "Van mij kunnen die lui daar in de Langedijk aan het gas, ik ga er niet meer heen. Ik schrijf een brief dat ik de bestuursvergaderingen niet langer wil bezoeken en dat ik mijn plaatsvervanger zal sturen". "Ho, ho," antwoordde wethouder Duif. "Die plaatsvervanger ben ik en ik ken die lui, meen je nou dat ik met hen wil vergaderen..." Van Kampen wist een betere oplossing. De handelswijze van de Langedijker burgemeesters moest aan de kaak worden gesteld. En er was geen betere gelegenheid om dit stinkend zaakje onder de aandacht van het publiek te brengen dan in een openbare vergadering van de gemeenteraad van St. Pancras. Hij zou zelf dit varkentje wel eens wassen. Van Kampen liet de zaak even wachten. Eerst moest hij officieel kennis hebben van de vreemde voordracht. Dat kwam hij te weten in de eerstvolgende vergadering van de gascommissie (bestaande uit het bestuur 5 burgemeesters) en 10 leden). In die vergadering deelde het bestuur aan de andere leden mee dat de secretaris van het bestuur voor zijn functie had bedankt en men in de heer Reinders, de gemeen tesecretaris van Noord-Scharwoude, een opvolger had gevonden. 53

De Klin - Sint Pancras | 2003 | | pagina 55