GASVORM ING. Wat zou er wezen? Wethouder Jan van Kampen vond dat burgemeester Kroonenburg anders was dan gewoonlijk. Er was beslist iets voorgevallen tijdens de laatste vergadering in de Langedijk, maar hij wist niet wat er was gepasseerd. Dus vroeg hij: "Wat heb je? Was er narigheid in de Langedijk?" Aanvankelijk hield de burrie de boot af. Toen Van Kampen aanhield en bovendien ook nog steun kreeg van collega-wethouder Maarten Duif kregen de heren tekst en uitleg: De burgemeester was lid van het bestuur van de gasfabriek. Dit bestuur bestond uit vijf personen: de burgemeesters van de vier Langedijker gemeenten en hun collega uit St. Pancras. Enige tijd lang geleden had de burgemeester van Broek op Langedijk bedankt als voorzitter van het gasbestuur. Hij werd ouder en wilde het iets kalmer aan doen. Het bestuur had toen de oplossing spoedig gevonden: hun vice-voorzitter, de burge meester van Noord-Scharwoude moest zijn opvolger worden en werd op staande voet tot voorzitter benoemd. Dat was prima: de één deed een stapje achteruit en de ander deed er eentje vooruit. Maar.en wat nu komt vond Kroonenburg bij lange na niet prima. Een paar vergaderingen terug had de secretaris van het bestuur, burgemeester Kroon van Oudkarspel, te kennen gegeven dat hij lang genoeg secretaris was geweest en dat hij hier op korte termijn een punt achter wilde zetten. Burgemeester Kroonenburg was vice-secretaris en dacht niet anders dan dat men nu zijn kant zou opkijken en zeggen: "Wel, dan is nu de beurt aan jou". Dat kon je denken. Zijn collega's drukten hem gewoon aan de kant. Het gebeurde op de volgende manier: Tijdens de laatst gehouden bestuursverga dering zei de heer Kroon: "Heren, ik had jullie er reeds op voorbereid, dit is de laatste keer dat ik hier als secretaris fungeer. Benoem nu een opvolger". De voorzitter de heer Van Spengler, de burgemeester van Noord- en Zuid Schar woude, zei een hele goede secretaris voor het bestuur te weten in de persoon van zijn gemeentesecretaris, de heer K.G. Reinders uit Noord Scharwoude. Meteen waren de 52

De Klin - Sint Pancras | 2003 | | pagina 54