's Zondags stapte deze dominee met een koffertje in de hand naar de kerk. In de consistoriekamer aangekomen opende hij de koffer en zoals hij zich door de week bedekte met een gascape, deed hij dit dan met een op een mantel lijkende toga. Omdat het nogal eens gebeurde dat hij zijn koffertje met de ambtskledij thuis vergat, vroeg hij de koster ervoor zorg te dragen dat zijn zondagse kledij tijdig aanwezig was. Toen de pastoriebewoners enkele malen vergaten de deur voor de koster te openen als deze aanbelde, mompelde de man: "Hij" bekijkt het maar...." Ongeveer honderd jaar nadat de Herdershoeve was gebouwd en deze was bewoond geweest door een hele serie predikanten beginnend met Van Rijswijk en eindigend met Postma, besloot het bestuur van de Ned. Herv. Kerk van St .Pancras om deze af te breken. De grote en hoge kamers waren moeilijk te verwarmen, het gebouw begon tekenen van verval te tonen, het tochtte in huis en het onderhoud van de grote bij de pastorie behorende tuin, te groot voor de meeste predikanten, stelde de kerkvoogden voor bijna onoverkomelijke moeilijkheden. Daarom probeerden ze een gedeelte van deze tuin te verkopen. Iemand vertelde dat het Provinciaal College of een daarvoor in de plaats gekomen bevoegd orgaan voor die verkoop geen toestemming wilde geven. Later ging dit college wel akkoord met een voorstel om ten behoeve van een (gedeeltelijke) bekostiging van een nieuw te bouwen pastorie twee bouwterreinen van het oude perceel te verkopen en op het overblijvende tussenstuk een ander onderkomen voor een predikant te laten verrijzen. Dominee en mevrouw Buiskool. Zij woonden van 1920 tot 1924 in de Herdershoeve. 50

De Klin - Sint Pancras | 2003 | | pagina 52