PROVINCIE NOORD - HOLLAND. AANBESTEDING. Het afbreken der bestaande, en het bouwen eener nieuwe Pastorij met eenige bijkomende werken in de Hervormde gemeente te Sint Pancras. Op Donderdag den 24 November 1864 des namiddags ten half drie ure, zal, aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur van Noord Holland te Haarlem worden overgegaan tot de aanbesteding bij enkele inschrijving namens Kerkvoogden der Hervormde gemeente van Sint Pancras, van Het bestek is, tegen betaling van tien Cents per exemplaar te verkrijgen aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur bovengemeld aan het Bureau der Buiten- landsche Paspoorten te Amsterdam en aan de Gemeente-secretarie van Sint - Pancras. Aanwijzing in loco zal worden gedaan, Maandag vóór de besteding, des middags ten 12 ure. Inlichtingen en teekeningen zijn te bekomen bij den Heer F. J. Krieger, Opzigter van den Provincialen Waterstaat te Alkmaar. Er waren 8 inschrijvingen. J.Jbzn. Komen uit Hoogwoud was met 6700,- de laagste. De duurste berekende 7992,-- en gemiddeld zaten de inschrijvers op 7331,- terwijl de bouw was begroot op 7132,—. Later bleek dat er nog een inschrijver was. Het biljet was afkomstig van P. Brugman uit N.Niedorp en deze schreef in voor 6640,-. Het was niet de schuld van Brugman dat zijn brief te laat was, de oorzaak lag bij het Provinciaal College. Daar was zijn inschrijving terecht gekomen op een andere stapel. Omdat Brugman eerlijk de laagste was en er geen malversaties hadden plaats gevonden, meende het College het karwei aan hem te moeten gunnen. Ook toen was er baldadige jeugd. Dit blijkt uit het onderstaande Proces Verbaal Opgemaakt door Jacob Stammes, die toen burgemeester was.( zijn zoon had enige jaren eerder de eerste steen van het schoolhuis gelegd.) In den jare achttienhonderdvijfenzestig den drie en twintigste dag der maand Mei na den middag ten drie ure verscheen voor ons Jacob Stammes, Burgemeester van den voormelde gemeente Sint Pancras Ten Raadhuyze dier gemeente: 44

De Klin - Sint Pancras | 2003 | | pagina 46