Van Sint Pancras naar Australië Zoo_s BIJ KL1N 18. In het afgelopen jaar kregen we als vereniging weer een aantal "kadootjes". Natuurlijk werd alles in dank ontvangen en waren we er blij mee. Over enkele presentjes valt wel iets te vertellen. Dit onder de aanduidingen: Bovenweg 59 61Pancratiushymne en K/in nr. 17. Bovenweg 59/61. Vrij kort na elkaar overleden Teun Kloosterboer en Aaf Schuit-Kloosterboer. Teun was de laatste bewoner van de tegenover Het Baken staande stolpboerderij. Dit hield in dat de achtergebleven familie de boerderij moest ontruimen. Bij dit karwei werden een paar "nieuwsgierige" papieren gevonden, nl. twee op diploma's gelijkende lidmaatkaarten van de Nederlands Hervormde Kerk te St. Pancras. De eerste werd uitgereikt aan Teunis Kloosterboer op 8 februari 1943 door hulpprediker J.M. de Vries een 'oorlogshulpprediker' - de hulpprediker(s) komen in deze Klin nogmaals ter sprake). De andere kaart was van Jan Kloosterboer en die werd op 22 september 1946 uitgereikt door ds. C.G. Wiegen. Verder gaf men ons een vergeeld krantenknipsel, vermoedelijk afkomstig uit een Alkmaarsche Courant van september 1951. Dit laatste bevatte een verhaal dat hieronder is afgedrukt met als titel De familie Roos (zeven "man sterk) Zet voet aan wal in het nieuwe vaderland. Kamp Bathurst: geen Paradijs Eerste brief van Annie ANNIE ROOS - onze nieuwe briefschrijfster uit Australië - is een kind uit een groot gezin en daardoor komt het misschien dat zij zich zo goed weet aan te passen aan de lang niet altijd even aangename omstandigheden in het emigrantenkamp Bathurst (Australië). Dit blijk wel uit haar eerste brief, waarin zij ondermeer vertelt hoe de paardendekens onvoldoende bescherming boden tegen de felle kou, die in de barak doordrong. Dat de familie Roos de volgende nacht toch heerlijk warm in bed lag, dankte zij aan de stenen, welke 1

De Klin - Sint Pancras | 2003 | | pagina 3