Natuurlijk gaat het goed met de vereniging. We hebben meer dan achthonderd leden, die we wel nooit allemaal op een ledenvergadering zullen zien (welk stadion zouden we dan moeten afhuren?), maar de gemiddelde leeftijd van de leden is hoog. We zijn in het vorige jaar gaan nadenken over de vraag hoe we Oud St. Pancras ook aantrekkelijk kunnen maken voor jongere leden. De voorgestelde naamsverandering is daarvan maar een klein onderdeel. In de loop van het jaar zullen de ideeën, als ze uitgekristalliseerd zijn, uitge voerd worden. De verhalenwedstrijd voor de jeugd die binnenkort georgani seerd wordt, is er een voorbeeld van. Natuurlijk hebben we ons in het afgelopen jaar niet alleen bezig gehouden met het bedenken van plannen, maar we zijn ook in de openbaarheid gekomen met dia-lezingen, De Klin en de eindejaarskaart. Het doet ons plezier te merken, dat Oud Sint Pancras hoe langer hoe meer door de gemeente Langedijk gezien wordt als een gesprek- en adviespartner. In de komende Klin zal weer duidelijk worden, hoezeer we het op prijs stellen dat leden ons voorzien van foto's en krantenartikelen uit het Pancrasser verle-den. Tenslotte: 2002 was ook het jaar van de Hymne van Sint Pancratius. De com ponist Jan Burger, geboren in St. Pancras en zich nu noemend Koning der Egmonder duinen, heeft deze compositie tijdens een concert in de Orgelzaal Booy aangeboden aan Henk Schuur van de Hervormde Kerk en Siem Wog- num van Oud Sint Pancras. Wijnanda Burger heeft daarna het muziekstuk ten gehore gebracht. Er is ook een C.D. van gemaakt. Meer leest u hierover in de komende Klin. Namens het bestuur, Arnold Troostwijk, secretaris. JAARVERSLAG van de Vereniging Oud Sint Pancras 2002 Voor het bestuur van Oud Sint Pancras, zoals onze vereniging officieel nu nog heet, was 2002 een jaar van nadenken over de toekomst. 27

De Klin - Sint Pancras | 2003 | | pagina 29