K.Wage maar Klin nr. 17. Klaas Oud, vroeger beurtschipper, gaf enkele verbeteringen en aanvullingen op een paar in de vorige Klin opgenomen foto's. Maar eerst iets anders. In de vorige Klin stond de tuinbouw centraal en we meenden vrij volledig te zijn geweest. Maar onlangs, terwijl ik bezig was met iets geheel anders, viel mijn oog op tuinbouwverhaaltje van een twaalfjarige jongen. Deze jongeman vertelde het in de taal, die zijn moeder hem had geleerd. Ik meen dat ook deze taal bezig is te verdwijnen en daarom leek het me goed dit hieronder te vermelden. Zaterdag ben ik te kool snijden geweest. Ik ging met me omes mee, want me vader heb geling. Ik moest kool leggen. We moesten denen snijden. Er stond niet zoveel kool meer, zo 'n beetje drie ton. We waren achter Cor de Jong, das kon je zo door de huizen Sinterklaas zien. Toen hij voorbij ging deed Niek Hes zo raar. Toen hebben we bar lacht. Niek Hes heeft ook bij Jan Duif gewerkt. Toen had Niek een kale kop en toen zeiden ze tegen hem: Als jij morgen met een kale kop naast de burgemeester gaat zitten in de kerk, krijg je een gulden. Naast de burgemeester van Oudorp, want hij is Rooms, 's A vonds ben ik naar de televisie gegaan. Er kwam stereofonie, dat is waardeloos, toen ben ik maar gauw naar huis gegaan. Dinsdag vierden wij St. Nicolaas z 'n verjaardag. Hij is a! een hele tijd dood. Hij leefde omstreeks 1500. 's Avonds zouden we thuis cadeautjes uitpakken. Bij iedereen deden ze dat. Vol verwachting klopten onze harten. Toen de twee tobbes leeg waren, was iedereen tevreden. Vooral me zusje, die toen ze aan haar wel vier cadeautjes gaven, zei: "geve jullie alles an mijn? De heer Klaas Oud van de Molenhof las met veel belangstelling Klin nr. 17 en vertelde het volgende: Wat de foto op blz. 102 betreft: De daarop afgebeelde zuurkoolfabriek is overgegaan in handen van VEZET. De gezamenlijke zuurkoolfabrikanten van de Langedijk: Van der Molen, Stennenberg, De Nijs, Kramer, Verburg, Hart en Deutekom in Schagen, Rustenburg in Opperdoes en Nieboer in Bedum (Groningen) hadden na ataiekwiZuurtootM snjSoone ■Snoek op Langend ijk Warmenhuizen •7) 7 'Holland) 24

De Klin - Sint Pancras | 2003 | | pagina 26