"Ja jazegt de nu 83-jarige Cor Booy lachend "nooit heb ik een vrouw kunnen vinden en drie jaar geleden ben ik dan toch nog getrouwd. Het bevalt mij zó goed, ik heb echt spijt dat ik het niet eerder heb gedaan. Cor haalde vele malen de kolommen van deze courant.. De zeer godsdienstige en muzikale Cor Booy verkocht aan het einde van de jaren zestig zijn boerderij via het ontwikkelings- en saneringsfonds van het Rijk. Inmiddels had hij naast zijn woning een concertzaal gebouwd met daarin een prachtig orgel voorzien van 1600 aluminium pijpen. "Een majestueus instrument is het, waarop al vele grote organisten hebben gespeeld en heel wat publiek naar is komen luisteren. Ik speelde er zelf ook nog iedere dag op en enige jaren geleden kwam er een mevrouw luisteren. Ze blééf komen en nodigde mij ook bij haar thuis. Toen begon ik toch we! eens na te denken. Ik ben mijn hele leven alleen geweest en zocht helemaal niet meer naar een vrouw. Met Margaretha van Hoven klikte het en we werden het eens. Drie jaar geleden zijn we getrouwd en zij is met haar broer Jan bij me komen wonen Vanaf dat moment ging de bezem door het vrijgezellenhuisje van Cor Booy. "Alles is plat geweest", vertelt hij. "Nieuwe vloeren en ramen, de muren geïsoleerd en alles opnieuw gemeubileerd. Dat was wel nodig ook. Ach, toen ik alleen woonde interesseerde het mij niet zoveel. Toen had ik een geheel ander leven. Nu heb ik weer een bestemming. Maar ik kijk nooit achterom, altijd vooruit". Een andere grote hobby van Cor Booy waren zijn zelfgemaakte stoommachines. (Zijn broer Jan had die eveneens, ook hun dorsmachine was er niet vreemd aan). Aanvankelijk stonden zijn produkten in de woonkamer en kon hij daar sleutelen, zoveel hij maar wilde. Ook gaf hij zijn machines de vrije teugel, hij liet ze draaien en de schoorstenen bliezen dan niet bepaald schone wolken door de kamer. Dit veranderde toen zijn vrouw haar intrede deed. Met zijn pas verworven zwager Jan van Hoven, eveneens een stoommachine enthousiast, bouwde hij naast zijn huis een stoommuseum. In de grote rond zijn huis en orgelzaal liggende tuin kwam een smalspoor en daar tufte hij rond met een locomotief, die het midden hield tussen een speelgoed- 20

De Klin - Sint Pancras | 2003 | | pagina 22