Hij is er trots op dat hij de Vereniging "Oud Schermer werktuigen" nieuw leven wist in te blazen. De voorzitter van deze vereniging is de heer P. van Saaza, penningmeester Steltenpool woont in Alkmaar, S.Klinkhamer en A. Klaver komen uit Groot-Schermer en A. Dekker en G. Schot zijn oud-Pancrassers. Voorlopig kan men dit museum, dat ondergebracht is in het vierkant van de in 1643 gebouwde boerderij, met niet al te grote groepen, op afspraak bezoeken. Ook kan het publiek terecht op de jaarlijks gehouden zogenaamde Open Dag. Soms kan men die vinden in of bij de boerderij aan de Molenweg, maar ook wel eens elders in de Schermer. Deze dag wordt ieder jaar georganiseerd op de laatste zondag van augustus of op de eerste zondag van september. In de toekomst hoopt de Stichting een ander gebouw te vinden voor haar bezit. Ideaal zou zijn een gebouw, dat geschikt is om blijvend als museum te dienen en waar men niet afhankelijk is van een particulier. We vonden nog een artikeltje, dat in 1988 werd geschreven onder de titel "Friese paarden, z 'n lust en z 'n leven Bij het ringsteken op Koninginnedag in Sint Pancras wisten de heer en mevrouw Schot een eervolle tweede plaats te behalen. De vele aanwezigen genoten opnieuw van de stijlvolle en schitterende bereden for matie van de familie Schot. Reden voor ons om middels een gesprekje achter het geheim van dit succes te komen. Het begon allemaal zo'n jaar of zes geleden. Tegenover de garage aan de Herenweg kwam het Hippisch Centrum Alkmaar. De liefde voor paarden dateerde bij de heer Schot al van vroeger en juist de komst van een hippisch centrum tegenover zijn woning zorgde ervoor dat zijn hobby plotseling gestalte kreeg. Er gaat geen dag voorbij of de drukke zakenman zoekt zijn paarden op en als 't even kan spant hij de combinatie in voor een rit door Sint Pancras. Mevrouw Schot over haar echtgenoot: "Het is z'n lust en z'n leven. Als hij thuiskomt gaat hij tussen de telefoontjes door naar zijn Friezen en het is een enorme ontspanning voor hem". Wie de combinatie op de vele demonstraties en wedstrijden bewondert, ziet onmiddellijk dat dit vakwerk is. De Duitse jachtwagen uit 1901 ziet er perfect uit en 159

De Klin - Sint Pancras | 2003 | | pagina 161