voorschriften bemoeilijkten deze tak van het boerenbedrijf, niet iedere boer mocht zijn melk meer uitventen. Zoon Jan was zijn tijd ver vooruit, hij bouwde o.a. een duikboot. Dit ding is inderdaad in het water geweest, nl. in de wijde Veert. Eenmaal werd ermee gedoken, in een sloot bij het Noordeinde. Het geval bleef toen voorgoed onder water. Met broer Cor maakte Jan van lange banen viltpapier, die ze aan elkaar plakten, een luchtballon. Met een spiritusbrander werd de lucht in de ballon verhit - het ding ging omhoog, werd voortbewogen door de Noordwestenwind en deze dreef de ballon naar het zuidoosten. Later kwam uit Marken-binnen het bericht, dat de ballon daar naar beneden was gekomen. Jan speelde accordeon, viool en orgel. Ook ontwierp en bouwde Jan een molen. Met de opgewekte kracht werd een dynamo op gang gebracht, die hen van elektrische stroom voorzag. Verder bouwde Jan stoommachines. Hij wist ook propellers in elkaar te knutselen, aan een vliegmachine kwam hij niet toe. Cor en Jan Booy De jeugd van Cor Booy Reeds als kind was Cor Booy zeer muzikaal en was hij in staat op een harmonium te spelen. Als jongetje van tien jaar mocht hij reeds oefenen op het orgel van de gereformeerde kerk. Al gauw kon Cor alle psalmen spelen. Hij was gezegend met een goed muzikaal gehoor en spande zich niet in om noten te lezen. Wanneer hij een muziekstuk enkele malen goed had beluisterd, speelde hij het op het gehoor na. Eenmaal viel hij in bij een kerkdienst. Toen hij wat ouder werd gebeurde dat vaker. Hij was zeer talentvol jammer dat dit niet werd ontwikkeld, anders was hij een bekend organist geworden. 13

De Klin - Sint Pancras | 2003 | | pagina 15