In juli 1955 verongelukte Oudejans. Inmiddels hadden ze twee attracties gekregen. Vader stond toen met een golfbaantje in Zwanenburg, Sierk met de door een elektromotor voortbe wogen zweefmolen in Hulle- gommerdijk. Oudejans senior had de auto en zou na afloop van het werk zijn zoon Sierk ophalen en daarna zouden ze gezamenlijk huiswaarts keren. Maar Oudejans kwam nooit in Hullegommerdijk aan. Sierk had na de lagere school de ambachtsschool gedaan en leerde daar voor elektricien. Evenals zijn vader was hij in staat om zelf alle onderhoud aan wagens en het verdere materiaal te doen. In die tijd werd het bedrijf minder lonend. Op de achtergrond de schutting van het Vrooneterrein en de zweefmolen va Oudejans. Voor Albert Booi met vrouw en kleinkind. Aanvankelijk hadden ze een stel mooie standplaatsen. Ze stonden bekend als nette exploitanten en hadden een goede naam bij de betrokken burgemeesters, die hun een vergunning moesten verstrekken. Vader en zoon Sierk gingen met een hele karavaan op pad: een vrachtauto, die tevens als trekker diende van de beide wagens en nog een wagen waarop een orgel stond. Deze trein was ca. 22 meter lang. Om daarmee over de openbare te rijden was een speciale vergunning noodzakelijk. Tijdens de kermis stond het Perlé - orgel in de zweefmolen. Een elektrische machine maakte de wind, die door de gleuven van het kartonnen orgelboek werd geblazen, waardoor de tonen ontstonden. Toen zijn vader verongelukte, nam Sierk het bedrijf over. 151

De Klin - Sint Pancras | 2003 | | pagina 153