Hij wilde wel dat zijn vader Hannes Burger nog in leven was en de door hem gecomponeerde koraal zou kunnen horen, want hij was erg benieuwd wat deze daarvan gezegd zou hebben. Vroeger mocht zijn vader niet weten dat hij stiekem naar de zondagsschool ging. Bij het oude Pancras behoorden ook Jacob en Klaas Kroonenburg, de vroegere burgermeesters. Jan vindt het schitterend dat Klaas' zoon Jaap inmiddels een bekend organist is geworden en geregeld het orgel in de zaal van Booy bespeelt. Aan het eind van de avond werd de Pancratius hymne zowel aan Siem Wognum als aan Henk Schuur overhandigd Inmiddels bezit onze vereniging ook een C.D. waarop alles staat hetgeen die avond in de zaal van Cor Booy ten gehore werd gebracht: Een zevental door Wijnanda Burger gespeelde muziekstukken, waaronder de Pancratiushymne en de op die avond gesproken woorden. Enige tijd eerder kwamen we in het bezit van een C.D. met de titel "EEN ORGEL ZINGT" en daaronder stond COR BOOY bespeelt zijn orgel in het polderland van St. Pancras. Deze muziek is overgenomen van een indertijd door Cor Booy gemaakte grammofoonplaat. Daarnaast staat op deze C.D. een reportage van de E.O. over de restauratie van het orgel van Cor Booy. Aan deze E.O.- uitzending werkten o.a. de organist Jaap Kroonenburg en een vertegenwoordiger van de firma Pels mee. Omdat op beide C.D.'s het orgel van Cor Booy een centrale rol speelt, leek het ons goed aan de geschiedenis van dit orgel en de daarbij behorende zaal enige aandacht te geven. De orgelzaal van een man met singuliere gaven, behorend tot een singuliere familie: Cor Booy. Iets over de familie van Cor De grootvader van Cor heette Jan Booy en woonde aan de Benedenweg ter hoogte van de Kruissloot. Deze Jan had twee zonen en één dochter. Hij werd weduwnaar en trouwde later een weduwe, die in haar eerste huwelijk twee dochters had gekregen. 10

De Klin - Sint Pancras | 2003 | | pagina 12