Op het repertoire stond o.m. een door haar echtgenoot Jan Burger gecomponeerd muziekstuk met de titel Pancratius Hymne. Dit muziekstuk droegen Wijnanda en Jan zowel aan de N.H. kerk van St. Pancras als aan de vereniging Oud St. Pancras op. Eerder verwierf Jan Burger bekendheid als schrijver van o.a. "Durpse verhaaltjes" en "Het spookt in de Nollen." Maar Jan studeerde ook aan ook het conservatorium, leerde daar het componeren en doet dit graag. Tijdens het concert lichtte Jan de hymne toe. Hij vertelde dat hij met veel genoegen terug dacht aan zijn jeugd, die hij doorbracht in een landelijk en rustig St. Pancras. De weg was nog niet overal bestraat, hier en daar stond een boerderij. De straatverlichting geschiedde door gaslantarens. Gemotoriseerd verkeer was er nog niet. De dorpelingen hadden een stil en gerust leven. Centraal in het dorp stond het Witte Kerkje. Het gaf de tijd aan door o.a. het bij ieder uur behorende aantal slagen aan te geven en dit laatste kon hij thuis heel goed horen, 's Zondags zat de kerk vol met in deftig zwart geklede mensen. Als kind ging hij graag naar de zondagsschool. Als je daar een versje kon opzeggen werd je Een landelijk plaatje met een gaslantaarn beloond met een plaatje. En als Bij de hooiberg woonde de familie Booy. kind was je daar erg blij mee. Ook mocht je als bezoeker van de zondagsschool naar het Kerstfeest. Hij vertelde nog het bijbeltje te bezitten dat hij daar had gekregen. Ook denkt hij met plezier terug aan de sinaasappel die hij dan kreeg. Voor een arm jochie was dit iets zeer bijzonders. De sinaasappel rook zo lekker datje hem haast niet durfde op te eten. Een dergelijke rust kan alleen tot uiting worden gebracht door een eenvoudige melodie. Later veranderde het eens zo rustige dorpje: er kwam elektrisch licht, een asfaltweg, er kwamen mooie huizen en het werd veel drukker. Ook dat is Pancratius. 9

De Klin - Sint Pancras | 2003 | | pagina 11