Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik UEd. Onderstaande regelen even voor mij te willen opnemen in uw eerstvolgende nummer. Het is naar aanleiding van het stukje in uw blad datum 25 Januari No. 20, ingezonden door eenige Broeker jongelingen. Ik voel mij verplicht deze jongelui er op te wijzen, dat zij niet met hun naamkaartje moeten gooien. Het zou een reden meer kunnen zijn voor H.H. Gedeputeerde Staten en Tweede en Eerste Kamerleden, om zoo spoedig mogelijk te bevorderen dat Langen-dijk één wordt, ja zelfs nog voor I Januari 1922. Het is toch immers waar, dat als Broek op Langendijk in alles zoo hoog staat, ja vee! hooger dan Zuid-Scharwoude, nietwaar Dat het dan toch tijd wordt dat Zuid- Scharwoude van al dat beste en goede over krijgt van Broek op Langendijk.. Of zouden ze in Broek op Langendijk bevreesd zijn, dat hun Burgerwacht enz. enz. eens niet het schoonste symbool zou blijven Toen wij het stukje lazen, ging de gedachte door ons heen: dit is weder iets van de Broek op Langendijkers, die in hun vaandel zoo gaarne zien: "Op voor Nederland en Oranje maar nu steeds doen of anderen geen Nederlanders zijn. Wij kennen reeds lang de mannetjes van Broek op Langendijk. Daarom duizendmaal dank aan Burgemeester en Raadsleden der gemeente Si. Pancras, die allen eenparig hebben gestreden om niet met den Broeker schimmel samen uit rijden te gaan. St.Pancras, 26 Jan. 1921. EEN BELANGSTELLENDE. De burgerwacht, die ook wel de Bijzonder Vrijwillige Landstorm werd genoemd, werd in 1918 opgericht. De anti-koningsgezinde Troelstra deed toen een poging om in navolging van Rusland en Duitsland ook in Nederland een ommekeer te bewerkstel-ligen. De Burgerwacht werd in het leven geroepen om eventueel andere revolutionaire bewegingen een halt toe te roepen. Zo ging dat. As erien 'n hekel an skoffelen had, Bleef dat voor de aren niet skuil Die zöien den graag al gauw: Koik, een moöi akkertje vuil (uit jeugdherinneringen van Sarei van dokter) 109

De Klin - Sint Pancras | 2003 | | pagina 111